“O‘zTMK” AJ va “Termo Texno” hamkorlik uchrashuvi
Kuni kecha "O‘zTMK” AJ boshqaruv raisi o’rinbosari, ilmiy-texnologik markaz xodimlari hamda “Termo Texno” kompaniya guruhi vakillarining uchrashuvi o’tkazildi. Unda tashkil etilishi rejalashtirilgan Markaziy nano-analitik laboratoriyada tahlil jarayonlarini to‘liq avtomatizatsiya qilish, ya’ni robotlashtirish  bo‘yicha hamkorlik yoʻlga qoʻyildi.
Uchrashuvda “O‘zTMK” AJ tomonidan ishlab chiqarilayotgan materiallarni tayyorlash va tahlil qilish jarayonlarini takomillashtirish yuzasidan fikr almashildi.
Ishlab chiqarishda inson omilini kamaytirish orqali maydalash, ishqorlash va o’lchash jarayonlarini robotlashtirish hamda tahlil natijasining aniqlik darajasini ko’paytirish va xarajatlarni kamaytirish bo‘yicha yechimlar taklif etildi.

Встреча по сотрудничеству АО "УзКТМ" и "Термо Техно"
Вчера состоялась встреча заместителя председателя правления АО "УзКТМ", сотрудников научно-технологического центра и представителей группы компаний "Термо Техно". На ней было налажено сотрудничество по полной автоматизации, то есть роботизации, процессов анализа в планируемой к созданию Центральной наноаналитической лаборатории.
На встрече состоялся обмен мнениями по совершенствованию процессов подготовки и анализа материалов, производимых АО "УзКТМ".
Были предложены решения по роботизации процессов измельчения, выщелачивания и измерения путем снижения влияния человеческого фактора в производстве, а также по повышению точности результатов анализа и снижению затрат.
Продолжайте следить за крупнейшими обновлениями в металлургической отрасли Узбекистана вместе с нами.