O‘zTMK ESG yo‘nalishida xalqaro hamkorlikni yo‘lga qo‘ymoqda
Birlashgan Arab Amirliklarining Dubay shahrida joylashgan xalqaro konsalting kompaniyasi “Orama Consult” asoschisi Dimitros Kallomalos boshchiligidagi delegatsiya O‘zTMKda bo‘ldi.
Dastlab mehmonlar uchun kombinat faoliyatining asosiy yo‘nalishlari va loyihalari haqida taqdimot o‘tkazildi.
Shundan so‘ng tomonlar ESG (Ekologik, Ijtimoiy va Korporativ boshqaruv) yo‘nalishi bo‘yicha:
- malakali mutaxassislarni jalb qilish,
- xodimlar uchun maxsus o‘quv dasturlarini tashkil etish,
- Yevropadagi yetakchi institutlar bilan aloqalarni yo‘lga qo‘yish kabi dolzarb masalalarni muhokama qildilar.
Uchrashuv yakunida dastlabki hamkorlik ishlarini boshlash va kelgusida o‘zaro anglashuv memorandumi imzolash bo‘yicha kelishuvga erishildi.

УзТМК налаживает международное сотрудничество в направлении ESG
Делегация во главе с основателем международной консалтинговой компании Orama Consult, расположенной в городе Дубай (ОАЭ), Димитросом Калломалосом посетила УзТМК.
Вначале для гостей была проведена презентация, в ходе которой были представлены основные направления деятельности и реализуемые проекты предприятия.
Далее стороны обсудили актуальные вопросы в рамках ESG (Экологическое, Социальное и Корпоративное управление), включая:
- привлечение квалифицированных специалистов,
- организацию специализированных учебных программ для сотрудников,
- установление связей с ведущими европейскими институтами.
По итогам встречи достигнута договорённость о начале первичных совместных работ и подписании в перспективе Меморандума о взаимопонимании.