TIIF 2026: TMK bilan kelajak metallari sari
Mintaqadagi eng yirik investitsion tadbirlardan biri — "Toshkent xalqaro investitsiya forumi 2026" 16–19 iyun kunlari o‘zining 5-yubileyini o‘tkazadi.
Joriy yilgi forum “Investitsion barqarorlik: yangi ufqlar, yangi hamkorliklar” shiori ostida bo‘lib o‘tadi. Mazkur nufuzli platforma Markaziy Osiyoning investitsiya, biznes va davlat sektori yetakchilarini bir maydonda jamlaydi.
Forumning asosiy yo‘nalishlaridan biri — kritik minerallar va global ta’minot zanjiri barqarorligi masalalaridir. Aynan ushbu strategik yo‘nalishda O'zbekiston texnologik metallar kombinati o‘zining yuqori salohiyati, sanoat qudrati va istiqbolli loyihalari bilan ishtirok etadi.
TMK forum va ko‘rgazma doirasida quyidagilarni namoyish etadi:
✔️ kritik minerallar va texnologik metallar bo‘yicha mahsulotlar portfeli;
✔️ yuqori qo‘shilgan qiymatli qayta ishlash loyihalari;
✔️ innovatsion sanoat yechimlari va yangi ishlab chiqarish quvvatlari;
✔️ raqamlashtirish, sun’iy intellekt tashabbuslari;
✔️ ESG, ekologik mas’uliyat va zamonaviy boshqaruv standartlari;
✔️ “Mine–Metal–Market” tamoyiliga asoslangan to‘liq integratsiyalashgan ekotizim.
Agar siz kritik minerallar, smarali hamkorlik yoki uzoq muddatli sanoat o‘sishi imkoniyatlarini izlayotgan bo‘lsangiz — Toshkent xalqaro investitsiya forumi doirasida TMK bilan uchrashuvni albatta kun tartibingizga kiritishingiz kerak.
O'zbekiston bugun yangi imkoniyatlar markaziga aylanmoqda. Sizni O'zbekiston texnologik metallar kombinati  bilan istiqbolli hamkorlik imkoniyatlarini muhokama qilish uchun TIIF 2026 maydonida kutib qolamiz.

TIIF 2026: Toward the Metals of the Future with TMK
From June 16 to 19, one of the region’s largest investment events will take place — the 5th anniversary Tashkent International Investment Forum 2026.
This year, the forum will be held under the motto “Investment Sustainability: New Horizons, New Partnership.” This prestigious platform will bring together leaders from the investment, business, and government sectors across Central Asia.
Critical minerals and the stability of global supply chains will be among the key focus areas of the forum. Uzbekistan technological metalls complex will participate in this strategic area, presenting its strong potential, industrial capacity, and promising projects.
As part of the forum and exhibition, TMK will showcase:
✔️ a product portfolio in critical minerals and technological metals;
✔️ high-value-added processing projects;
✔️ innovative industrial solutions and new production capacities;
✔️ digitalization and artificial intelligence initiatives;
✔️ ESG, environmental responsibility, and modern management standards;
✔️ a fully integrated ecosystem based on the Mine–Metal–Market principle.
If you are seeking opportunities in critical minerals, effective collaboration, or long-term industrial growth, be sure to add a meeting with TMK to your agenda at the Tashkent International Investment Forum.
Today, Uzbekistan is becoming a hub of new opportunities. We look forward to seeing you at TIIF 2026 to discuss prospects for cooperation with Uzbekistan technological metalls complex.