TIIF 2026: TMK bilan kelajak metallari sari
Mintaqadagi eng yirik investitsion tadbirlardan biri — "Toshkent xalqaro investitsiya forumi 2026" 16–19 iyun kunlari o‘zining 5-yubileyini o‘tkazadi.
Joriy yilgi forum “Investitsion barqarorlik: yangi ufqlar, yangi hamkorliklar” shiori ostida bo‘lib o‘tadi. Mazkur nufuzli platforma Markaziy Osiyoning investitsiya, biznes va davlat sektori yetakchilarini bir maydonda jamlaydi.
Forumning asosiy yo‘nalishlaridan biri — kritik minerallar va global ta’minot zanjiri barqarorligi masalalaridir. Aynan ushbu strategik yo‘nalishda O'zbekiston texnologik metallar kombinati o‘zining yuqori salohiyati, sanoat qudrati va istiqbolli loyihalari bilan ishtirok etadi.
TMK forum va ko‘rgazma doirasida quyidagilarni namoyish etadi:
✔️ kritik minerallar va texnologik metallar bo‘yicha mahsulotlar portfeli;
✔️ yuqori qo‘shilgan qiymatli qayta ishlash loyihalari;
✔️ innovatsion sanoat yechimlari va yangi ishlab chiqarish quvvatlari;
✔️ raqamlashtirish, sun’iy intellekt tashabbuslari;
✔️ ESG, ekologik mas’uliyat va zamonaviy boshqaruv standartlari;
✔️ “Mine–Metal–Market” tamoyiliga asoslangan to‘liq integratsiyalashgan ekotizim.
Agar siz kritik minerallar, smarali hamkorlik yoki uzoq muddatli sanoat o‘sishi imkoniyatlarini izlayotgan bo‘lsangiz — Toshkent xalqaro investitsiya forumi doirasida TMK bilan uchrashuvni albatta kun tartibingizga kiritishingiz kerak.
O'zbekiston bugun yangi imkoniyatlar markaziga aylanmoqda. Sizni O'zbekiston texnologik metallar kombinati  bilan istiqbolli hamkorlik imkoniyatlarini muhokama qilish uchun TIIF 2026 maydonida kutib qolamiz.

TIIF 2026: к металлам будущего вместе с ТМК
С 16 по 19 июня пройдёт одно из крупнейших инвестиционных мероприятий в регионе — 5-й юбилейный Ташкентский международный инвестиционный форум 2026.
В этом году форум пройдёт под девизом «Инвестиционная устойчивость: новые горизонты, новое партнёрство». Эта престижная платформа соберёт на одной площадке лидеров инвестиционного, делового и государственного секторов Центральной Азии.
Одним из ключевых направлений форума станут вопросы критически важных минералов и стабильности глобальных цепочек поставок. Именно в этом стратегическом направлении примет участие Узбекский комбинат технологических металлов, представив свой высокий потенциал, промышленную мощь и перспективные проекты.
В рамках форума и выставки ТМК продемонстрирует:
✔️ портфель продукции в сфере критически важных минералов и технологических металлов;
✔️ проекты по переработке с высокой добавленной стоимостью;
✔️ инновационные промышленные решения и новые производственные мощности;
✔️ цифровизацию и инициативы в области искусственного интеллекта;
✔️ ESG, экологическую ответственность и современные стандарты управления;
✔️ полностью интегрированную экосистему, основанную на принципе Mine–Metal–Market.
Если вы ищете возможности в сфере критически важных минералов, эффективного сотрудничества или долгосрочного промышленного роста — обязательно включите в свою повестку встречу с ТМК в рамках Ташкентского международного инвестиционного форума.
Сегодня Узбекистан становится центром новых возможностей. Ждём вас на площадке TIIF 2026 для обсуждения перспектив сотрудничества с Узбекским комбинатом технологических металлов.