Koreya Respublikasining O‘zbekistondagi favqulodda va muxtor elchisi Von Do Yon boshchiligidagi delegatsiya O‘zbekiston texnologik metallar kombinatining Chirchiq shahrida joylashgan  Ilmiy texnologik markazida boʻldi.
Tashrif davomida mehmonlarga TMK faoliyati va "Kelajak metallari texnoparki" yuzasidan videotaqdimot, nodir metallar va qattiq qotishmalar bo‘yicha O‘zbekiston-Koreya ilmiy-texnologik markazi va ishlab chiqarilayotgan mahsulot namunalari namoyish etildi.
Shuningdek, nodir metallar va qattiq qotishmalar ishlab chiqarish yo‘nalishida amalga oshirilayotgan istiqbolli loyihalar hamda mavjud ishlab chiqarish quvvatlari muhokamalar markazida boʻldi.

Посол Республики Корея в Научно-технологическом центре ТМК
Делегация во главе с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Корея в Узбекистане Вон До Ёном посетила Научно-технологический центр Узбекского комбината технологических металлов в городе Чирчик.
В ходе визита гостям были представлены видеопрезентация о деятельности ТМК и проекте «Технопарк будущих металлов», а также продемонстрированы продукция и возможности Узбекско-Корейского научно-технологического центра по редким металлам и твёрдым сплавам.
Также в центре обсуждения были перспективные проекты, реализуемые в направлении производства редких металлов и твердых сплавов, а также имеющиеся производственные мощности.