O‘zTMK dunyodagi eng nufuzli oliygoh bilan hamkorlikni yo’lga qo’ymoqda
Oʼzbekistonning togʼ-kon va metallurgiya sanoatida yuqori malakali mutaxassislar tayyorlash, taʼlim jarayonlarini xalqaro standartlarga moslashtirish va ilmiy tadqiqotlarni yangi bosqichga olib chiqish yoʼlida yangi sahifa ochilmoqda.
Xususan, 2024-yilda Prezidentimizning tashabbusi bilan tashkil etilgan Oʼzbekiston Texnologik Metallar Kombinati dunyodagi eng nufuzli oliygohlardan biri — АQShning Kolorado Konlar Maktabi bilan uzoq muddatli hamkorlikni yoʼlga qoʼymoqda.
Bu hamkorlik sohada innovatsion loyihalarni amalga oshirish va taʼlim dasturlarini takomillashtirishga qaratilgan yirik tashabbuslarni hayotga tatbiq etish imkoniyatini yaratadi.
Hamkorlik ishlari haqida batafsil ma’lumotlarni berib boramiz. Jarayonlarni biz bilan kuzatib boring.

A new era is beginning in the mining and metallurgical industry of Uzbekistan, associated with the training of highly qualified personnel, the introduction of international educational standards, and the development of scientific research.
Created in 2024 on the initiative of the President of our country, the Uzbekistan Technological Metals Complex (UzTMC) is reaching a new level by establishing long-term cooperation with one of the world's leading universities - the Colorado School of Mines (USA).
This strategic collaboration opens up wide opportunities for launching innovative projects, improving educational programs, and increasing the competitiveness of specialists in the industry.