O‘zTMK dunyodagi eng nufuzli oliygoh bilan hamkorlikni yo’lga qo’ymoqda
Oʼzbekistonning togʼ-kon va metallurgiya sanoatida yuqori malakali mutaxassislar tayyorlash, taʼlim jarayonlarini xalqaro standartlarga moslashtirish va ilmiy tadqiqotlarni yangi bosqichga olib chiqish yoʼlida yangi sahifa ochilmoqda.
Xususan, 2024-yilda Prezidentimizning tashabbusi bilan tashkil etilgan Oʼzbekiston Texnologik Metallar Kombinati dunyodagi eng nufuzli oliygohlardan biri — АQShning Kolorado Konlar Maktabi bilan uzoq muddatli hamkorlikni yoʼlga qoʼymoqda.
Bu hamkorlik sohada innovatsion loyihalarni amalga oshirish va taʼlim dasturlarini takomillashtirishga qaratilgan yirik tashabbuslarni hayotga tatbiq etish imkoniyatini yaratadi.
Hamkorlik ishlari haqida batafsil ma’lumotlarni berib boramiz. Jarayonlarni biz bilan kuzatib boring.

УзКТМ налаживает сотрудничество с ведущим мировым вузом
В горно-металлургической отрасли Узбекистана начинается новая эпоха, связанная с подготовкой высококвалифицированных кадров, внедрением международных образовательных стандартов и развитием научных исследований.
Созданный в 2024 году по инициативе Президента нашей страны Узбекский комбинат технологических металлов (УзКТМ) выходит на новый уровень, устанавливая долгосрочное сотрудничество с одним из ведущих вузов мира — Горной школой Колорадо (США).
Это стратегическое сотрудничество открывает широкие возможности для запуска инновационных проектов, совершенствования образовательных программ и повышения конкурентоспособности специалистов в отрасли.
Мы будем держать вас в курсе всех новостей о сотрудничестве. Оставайтесь с нами и следите за процессом!