O‘zbekiston-Finlyandiya biznes-forumi: TMK uchun yangi hamkorlik ufqlari!
Toshkent shahrida Finlyandiya Prezidenti Aleksandr Stubb ishtirokida o‘tgan “O‘zbekiston-Finlyandiya biznes-forumi”da
TMK boshqaruv raisi Farhod Abdullayev boshchiligidagi delegatsiya ham forumda faol ishtirok etdi.
Unda delegatsiya vakillari konchilik, metallurgiya, muhandislik va boshqa sohalarda faoliyat yuritayotgan yetakchi fin kompaniyalari rahbarlari bilan uchrashuv va muzokaralar o‘tkazdi. Xususan, Metso, Normet, GTK (Finlyandiya Geologiya xizmati), EPSE, Wärtsilä Energy, AINS Group va GreyStar Real Estate Partners kabi kompaniyalar bilan uchrashuvlar tashkil etildi.
Forum yakunida TMK va Metso kompaniyasi, shuningdek, TMKning qo‘shma korxonasi “Graphtech Mining and Production” MCHJ hamda Metso o‘rtasida konchilik, geologiya va metallurgiya yo‘nalishlarida o‘zaro anglashuv memorandumlari imzolandi.
Ushbu kelishuvlar O‘zbekiston va Finlyandiya o‘rtasidagi uzoq muddatli iqtisodiy hamkorlikni yanada kuchaytirib, qo‘shma investitsion va texnologik loyihalar uchun yangi imkoniyatlar yaratadi.

Uzbek-Finnish Business Forum: New Horizons of Cooperation for TMK!
The "Uzbek-Finnish Business Forum" was held in Tashkent with the participation of the President of Finland, Alexander Stubb
A delegation led by the chairman of the TMK board, Farhod Abdullayev, also actively participated in the forum.
Representatives of the delegation held meetings and negotiations with the leaders of leading Finnish companies operating in the mining, metallurgical, engineering, and other industries. In particular, meetings were organized with companies such as Metso, Normet, GTK (Geological Survey of Finland), EPSE, Wärtsilä Energy, AINS Group, and GreyStar Real Estate Partners.
As a result of the forum, memorandums of understanding in the mining, geological, and metallurgical spheres were signed between TMK and Metso company, as well as between TMK's joint venture "Graphtech Mining and Production" LLC and Metso.
These agreements will further strengthen long-term economic cooperation between Uzbekistan and Finland and create new opportunities for joint investment and technological projects.