TMK Koreya kompaniyasi bilan yangi hamkorlik imkoniyatlarini muhokama qildi
TMK bosh ofisida Janubiy Koreyaning konchilik va mineral resurslar bo‘yicha yetakchi davlat korporatsiyasi — Korea Mine Rehabilitation and Mineral Resources Corporation (KOMIR) delegatsiyasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda tomonlar o‘z faoliyati va yirik loyihalarini taqdimotlar orqali namoyish etib, o'zaro hamkorlik imkoniyatlarini muhokama qildilar.
KOMIR tomonidan TMKga konchilikdan keyingi rekultivatsiya va ekologik xavfsizlik, kritik metallar bo‘yicha ta’minot zanjirlarida texnologik hamkorlik, kadrlar tayyorlash va ESG standartlarini joriy etish yo‘nalishlarda hamkorlik taklif qilindi.
Uchrashuv yakunida tomonlar uzoq muddatli hamkorlikni yo‘lga qo‘yish bo‘yicha dastlabki kelishuvga erishdi.
Ma’lumot uchun, KOMIR Koreyaning kritik minerallar xavfsizligini ta’minlash, konchilikdan zarar ko‘rgan hududlarni rekultivatsiya qilish, ekologik boshqaruv va “green mining” standartlarini joriy etish bo‘yicha yetakchi davlat kompaniyasi hisoblanadi.

ТМК обсудила новые возможности сотрудничества с корейской компанией
В главном офисе ТМК состоялась встреча с делегацией Korea Mine Rehabilitation and Mineral Resources Corporation (KOMIR), ведущей государственной корпорации Южной Кореи по горнодобывающей промышленности и минеральным ресурсам.
В ходе встречи стороны продемонстрировали свою деятельность и крупные проекты посредством презентаций и обсудили возможности взаимного сотрудничества.
KOMIR предложил ТМК сотрудничество в области рекультивации после горных работ и экологической безопасности, технологического взаимодействия в цепочках поставок критических металлов, подготовки кадров и внедрения стандартов ESG.
По итогам встречи стороны достигли предварительной договоренности о налаживании долгосрочного сотрудничества.
Для справки, KOMIR является ведущей государственной компанией Кореи в области обеспечения безопасности критических минералов, рекультивации территорий, пострадавших от добычи полезных ископаемых, экологического управления и внедрения стандартов "зеленой добычи."