TMK Koreya kompaniyasi bilan yangi hamkorlik imkoniyatlarini muhokama qildi
TMK bosh ofisida Janubiy Koreyaning konchilik va mineral resurslar bo‘yicha yetakchi davlat korporatsiyasi — Korea Mine Rehabilitation and Mineral Resources Corporation (KOMIR) delegatsiyasi bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda tomonlar o‘z faoliyati va yirik loyihalarini taqdimotlar orqali namoyish etib, o'zaro hamkorlik imkoniyatlarini muhokama qildilar.
KOMIR tomonidan TMKga konchilikdan keyingi rekultivatsiya va ekologik xavfsizlik, kritik metallar bo‘yicha ta’minot zanjirlarida texnologik hamkorlik, kadrlar tayyorlash va ESG standartlarini joriy etish yo‘nalishlarda hamkorlik taklif qilindi.
Uchrashuv yakunida tomonlar uzoq muddatli hamkorlikni yo‘lga qo‘yish bo‘yicha dastlabki kelishuvga erishdi.
Ma’lumot uchun, KOMIR Koreyaning kritik minerallar xavfsizligini ta’minlash, konchilikdan zarar ko‘rgan hududlarni rekultivatsiya qilish, ekologik boshqaruv va “green mining” standartlarini joriy etish bo‘yicha yetakchi davlat kompaniyasi hisoblanadi.

A meeting was held at TMK's main office with a delegation from Korea Mine Rehabilitation and Mineral Resources Corporation (KOMIR), a leading state corporation of South Korea in the mining industry and mineral resources sector.
During the meeting, both parties presented their activities and major projects through presentations and discussed opportunities for mutual cooperation.
KOMIR proposed cooperation with TMK in the areas of post-mining reclamation and environmental safety, technological collaboration in critical metal supply chains, personnel training, and implementation of ESG standards.
Following the meeting, the parties reached a preliminary agreement on establishing long-term cooperation.
For reference, KOMIR is a leading Korean state-owned company in ensuring the safety of critical minerals, reclaiming areas affected by mining, environmental management, and implementing "green mining" standards.