TMK va TASCA Pte. Ltd. yuqori texnologiyalar yo‘lida hamkorlik boshladi
Bugun Oʻzbekiston texnologik metallar kombinati bosh ofisida yuqori texnologiyali metallurgiya, ilg‘or materiallar, sanoat investitsiyalari hamda global ta’minot zanjiri yo‘nalishlarida faoliyat yurituvchi yirik xalqaro kompaniya TASCA Pte. Ltd. bilan hamkorlik memorandumi imzolandi.
Mazkur kelishuv yuqori qo‘shilgan qiymatli metall mahsulotlari, superqotishmalar ishlab chiqarish, ilg‘or texnologiyalar transferi hamda xalqaro sanoat kooperatsiyasini yangi bosqichga olib chiqishga xizmat qiladi. Hamkorlikdagi mazkur loyiha Shvetsiyaning innovatsion clean-tech kompaniyasi Green14 tomonidan amalga oshiriladi.
Ushbu hamkorlik TMK uchun nafaqat yangi ishlab chiqarish quvvatlari, global bozorlarga yo‘naltirilgan zamonaviy mahsulotlar portfelini shakllantirish, to‘g‘ridan-to‘g‘ri investitsiyalarni jalb etish hamda ilg‘or texnologiyalarni lokalizatsiya qilish imkonini yaratadi.

Today, a memorandum of cooperation was signed at the head office of Uzbekistan technological metalls complex with TASCA Pte. Ltd. — a major international company operating in high-tech metallurgy, advanced materials, industrial investment, and global supply chains.
The agreement is aimed at advancing the production of high-value-added metal products and superalloys, as well as facilitating advanced technology transfer and international industrial cooperation. The joint project will be implemented by Green14, an innovative Swedish clean-tech company.
This collaboration will enable TMK not only to establish new production facilities and build a portfolio of modern products targeting global markets, but also to attract direct investment and localize advanced technologies.