TMK va TASCA Pte. Ltd. yuqori texnologiyalar yo‘lida hamkorlik boshladi
Bugun Oʻzbekiston texnologik metallar kombinati bosh ofisida yuqori texnologiyali metallurgiya, ilg‘or materiallar, sanoat investitsiyalari hamda global ta’minot zanjiri yo‘nalishlarida faoliyat yurituvchi yirik xalqaro kompaniya TASCA Pte. Ltd. bilan hamkorlik memorandumi imzolandi.
Mazkur kelishuv yuqori qo‘shilgan qiymatli metall mahsulotlari, superqotishmalar ishlab chiqarish, ilg‘or texnologiyalar transferi hamda xalqaro sanoat kooperatsiyasini yangi bosqichga olib chiqishga xizmat qiladi. Hamkorlikdagi mazkur loyiha Shvetsiyaning innovatsion clean-tech kompaniyasi Green14 tomonidan amalga oshiriladi.
Ushbu hamkorlik TMK uchun nafaqat yangi ishlab chiqarish quvvatlari, global bozorlarga yo‘naltirilgan zamonaviy mahsulotlar portfelini shakllantirish, to‘g‘ridan-to‘g‘ri investitsiyalarni jalb etish hamda ilg‘or texnologiyalarni lokalizatsiya qilish imkonini yaratadi.

TMK и TASCA Pte. Ltd. начали сотрудничество на пути к высоким технологиям
Сегодня в головном офисе TMK был подписан меморандум о сотрудничестве с крупной международной компанией TASCA Pte. Ltd., осуществляющей деятельность в сферах высокотехнологичной металлургии, передовых материалов, промышленных инвестиций и глобальных цепочек поставок.
Данное соглашение послужит выводу на новый этап производства металлопродукции с высокой добавленной стоимостью, выпуску суперсплавов, трансферу передовых технологий и развитию международной промышленной кооперации. Совместный проект будет реализован при участии шведской инновационной clean-tech компании Green14.
Это сотрудничество открывает для TMK новые возможности по созданию современных производственных мощностей, формированию портфеля инновационной продукции, ориентированной на глобальные рынки, привлечению прямых инвестиций, а также локализации передовых технологий.