Hamkorlikning yangi sahifasi Turkiya bilan!
O‘zTMKga Turkiyaning Maden Tetkik ve Arama (MTAIC) kompaniyasi bosh direktori Nail Yildirim,  kompaniyaning iqtisodiy va moliya direktori Mustafa Mert O’zel hamda MTA Tashkent Mining direktori Furkan Erdemlar tashrif buyurdi.
Uchrashuv davomida O‘zbekistonda foydali qazilmalarni qidirish va tadqiq qilish masalasida muzokaralar olib borildi. Mehmonlar Nodir metallar va qattiq qotishmalar zavodidagi ishlab chiqarish jarayoni, zamonaviy texnologiyalar bilan ham yaqindan tanishdilar.
Ma'lumot uchun, MTA  Turkiyaning foydali qazilmalari hamda xomashyo resurslarini qidirish, ularning zahira va sifatini aniqlash bo‘yicha faoliyat yurituvchi yirik davlat tashkilotidir.

Новая страница сотрудничества — с Турцией!
УзKTM посетили генеральный директор турецкой компании Maden Tetkik ve Arama (MTAIC) Наиль Йылдырым, директор по экономике и финансам Мустафа Мерт Озель и директор MTA Tashkent Mining Фуркан Эрдем.
В рамках встречи состоялись переговоры по вопросам поиска и исследования полезных ископаемых в Узбекистане. Делегация также ознакомилась с производственными процессами на заводе редких металлов и твёрдых сплавов, а также с современными технологиями, применяемыми на предприятии.
Справочно:
MTA — крупная государственная компания, специализирующаяся на поиске полезных ископаемых и сырьевых ресурсов в Турции, а также на определении их запасов и качества.