Hamkorlikning yangi sahifasi Turkiya bilan!
O‘zTMKga Turkiyaning Maden Tetkik ve Arama (MTAIC) kompaniyasi bosh direktori Nail Yildirim,  kompaniyaning iqtisodiy va moliya direktori Mustafa Mert O’zel hamda MTA Tashkent Mining direktori Furkan Erdemlar tashrif buyurdi.
Uchrashuv davomida O‘zbekistonda foydali qazilmalarni qidirish va tadqiq qilish masalasida muzokaralar olib borildi. Mehmonlar Nodir metallar va qattiq qotishmalar zavodidagi ishlab chiqarish jarayoni, zamonaviy texnologiyalar bilan ham yaqindan tanishdilar.
Ma'lumot uchun, MTA  Turkiyaning foydali qazilmalari hamda xomashyo resurslarini qidirish, ularning zahira va sifatini aniqlash bo‘yicha faoliyat yurituvchi yirik davlat tashkilotidir.

A New Chapter in Cooperation with Turkey!
UzTMС welcomed a delegation from the Turkish company Maden Tetkik ve Arama (MTAIC), including Nail Yildirim, General Director; Mustafa Mert Ozel, Director of Economics and Finance; and Furkan Erdem, Director of MTA Tashkent Mining.
The meeting focused on discussions related to the exploration and research of mineral resources in Uzbekistan. The delegation also toured the rare metals and hard alloys plant, gaining insight into its production processes and advanced technologies.
For Reference:
MTA is a major state-owned enterprise in Turkey, dedicated to the exploration of mineral resources and raw materials, as well as evaluating their reserves and quality.