20–22 aprel kunlari Toshkent shahrida Markaziy Osiyoning eng yirik sanoat, texnologiya va investitsiya ko‘rgazmasi “INNOPROM Central Asia” bo‘lib o‘tadi.
Ko‘rgazma doirasida dunyoning 35 ta mamlakatidan 10 mingdan ortiq ishtirokchilar sanoatni rivojlantirish, ilg‘or texnologiyalarni joriy etish va investitsiya hamkorliklarini kengaytirish bo‘yicha o‘zaro fikr almashadi.
O‘zbekiston texnologik metallar kombinati (TMK) ushbu ko'rgazmada  integratsiyalashgan “mine–metal–market” modeli, yirik loyihalar portfeli, yuqori qo‘shilgan qiymatga ega mahsulotlari hamda yangi investitsiya va texnologik hamkorlik imkoniyatlarini taqdim etadi.
INNOPROM Central Asia — bu global hamkorliklar shakllanadigan, yangi loyihalar boshlanadigan va sanoatning kelajagi muhokama qilinadigan muhim maydon.

INNOPROM Central Asia: ТМК — в центре проектов будущего! 16.04.2026
20-22 апреля в Ташкенте состоится крупнейшая в Центральной Азии промышленная, технологическая и инвестиционная выставка "INNOPROM Central Asia."
В рамках выставки более 10 тысяч участников из 35 стран обменяются мнениями по развитию промышленности, внедрению передовых технологий и расширению инвестиционного сотрудничества.
Узбекский  комбинат технологических металлов (ТМК) представит на этой выставке интегрированную модель "рудник-металл-рынок," портфель крупных проектов, продукцию с высокой добавленной стоимостью, а также новые возможности для инвестиционного и технологического партнёрства.
INNOPROM Central Asia — это важная площадка, где формируются глобальные партнёрства, зарождаются новые проекты и обсуждается будущее промышленности.