Xalqaro hamkorlik yo‘lida yana bir muhim uchrashuv
O‘zTMKda Geocomp (Sercel Group) hamda Viridien Group kompaniyalari vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Unda tomonlar zamonaviy monitoring texnologiyalari, yerosti infratuzilmalarida xavfni boshqarish, hamda geotexnik tahlil usullarini O‘zTMK faoliyatiga joriy etish masalalarini muhokama qildilar.
Shuningdek, mehmonlar infratuzilma loyihalarining xavfini boshqarish va samaradorligini oshirishga qaratilgan xizmatlar va mahsulotlarini O'zTMKga taklif qildi.
Ma'lumot uchun,
"Geocomp" geotexnik muhandislik, monitoring va laboratoriya sinovlari sohasida 40 yildan ortiq tajribaga ega bo‘lgan yetakchi kompaniya.

Еще одна важная встреча на пути международного сотрудничества
На встрече стороны обсудили вопросы внедрения современных технологий мониторинга, управления рисками в подземных инфраструктурах, а также методов геотехнического анализа в деятельность УзТМК.
Кроме того, гости предложили УзТМК свои услуги и продукцию, направленные на управление рисками и повышение эффективности инфраструктурных проектов.
Для справки,
Geocomp — ведущая компания с более чем 40-летним опытом работы в области геотехнической инженерии, мониторинга и лабораторных испытаний.
Viridien —это глобальная компания, осуществляющая деятельность в сфере геофизики и цифровых технологий.