TMK volfram sanoati markazida: Samarali muzokaralar va yangi hamkorliklar
Finlyandiyaning Xelsinki shahrida bo'lib o‘tayotgan Xalqaro volfram sanoati assotsiatsiyasi (ITIA) anjumanida TMK vakillari faol ishtirok etmoqda.
Tadbir doirasida TMK vakillari qator yirik kompaniyalar bilan samarali muzokaralar o‘tkazib, istiqboldagi hamkorlik va qo‘shma tashabbuslar yuzasidan kelishuvlarga erishdi:
NIC Resources maslahatchisi va SYRAM Corporation rahbari Furhat Faizulla bilan volfram mahsulotlari – xususan, volfram shtabiklari va briketlarini Kanada, AQSh va Yaponiya bozorlariga yetkazib berish bo‘yicha kelishuvlarga erishildi.
Xalqaro misyosdagi TRAXYS kompaniyasi bilan  TMK mahsulotlarini sotish hamda xomashyo importi va ularni O‘zbekistonda qayta ishlash masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, Kennametal (Germaniya), Sanalloy Industry (Yaponiya), MBR Metals (AQSh), Guardian Metal Resources Plc (Buyuk Britaniya), Zhangyuan Tungsten (Xitoy),  Grace Tungsten Resources (Gonkong), Wolfram Bergbau-u Hutten AG (Avstriya) kompaniyalari bilan ham samarali muzokaralar olib borilib, kelishuvlarga erishildi.
Anjuman davomida TMK hamda Xalqaro volfram sanoati assotsiatsiyasi (ITIA) Bosh kotibi Burghard Zeiler bilan o‘tkazilgan uchrashuv alohida ahamiyat kasb etib, tomonlar o‘rtasida kelgusidagi hamkorlik yo‘nalishlari muhokama qilindi.

At the center of the tungsten industry with TMK: Effective negotiations and new collaborations
At the center of the tungsten industry with TMK: Effective negotiations and new collaborations 18.09.2025
TMK representatives are actively participating in the International Tungsten Industry Association (ITIA) conference taking place in Helsinki, Finland.
As part of the event, TMK representatives held effective negotiations with several major companies and reached agreements on promising cooperation and joint initiatives:
Agreements were made with NIC Resources consultant and SYRAM Corporation head Furhat Fayzulla on the supply of tungsten products - specifically, tungsten rods and briquettes - to markets in Canada, the USA, and Japan.
Discussions were held with the international company TRAXYS regarding the sale of TMK products, import of raw materials, and their processing in Uzbekistan.
Effective negotiations were also conducted and agreements reached with companies such as Kennametal (Germany), Sanalloy Industry (Japan), MBR Metals (USA), Guardian Metal Resources Plc (UK), Zhangyuan Tungsten (China), Grace Tungsten Resources (Hong Kong), and Wolfram Bergbau-und Hütten AG (Austria).
During the conference, a meeting of particular significance took place between TMK representatives and the Secretary General of the International Tungsten Industry Association (ITIA), Burghard Zeiler, where the parties discussed directions for future collaboration.