TMK volfram sanoati markazida: Samarali muzokaralar va yangi hamkorliklar
Finlyandiyaning Xelsinki shahrida bo'lib o‘tayotgan Xalqaro volfram sanoati assotsiatsiyasi (ITIA) anjumanida TMK vakillari faol ishtirok etmoqda.
Tadbir doirasida TMK vakillari qator yirik kompaniyalar bilan samarali muzokaralar o‘tkazib, istiqboldagi hamkorlik va qo‘shma tashabbuslar yuzasidan kelishuvlarga erishdi:
NIC Resources maslahatchisi va SYRAM Corporation rahbari Furhat Faizulla bilan volfram mahsulotlari – xususan, volfram shtabiklari va briketlarini Kanada, AQSh va Yaponiya bozorlariga yetkazib berish bo‘yicha kelishuvlarga erishildi.
Xalqaro misyosdagi TRAXYS kompaniyasi bilan  TMK mahsulotlarini sotish hamda xomashyo importi va ularni O‘zbekistonda qayta ishlash masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, Kennametal (Germaniya), Sanalloy Industry (Yaponiya), MBR Metals (AQSh), Guardian Metal Resources Plc (Buyuk Britaniya), Zhangyuan Tungsten (Xitoy),  Grace Tungsten Resources (Gonkong), Wolfram Bergbau-u Hutten AG (Avstriya) kompaniyalari bilan ham samarali muzokaralar olib borilib, kelishuvlarga erishildi.
Anjuman davomida TMK hamda Xalqaro volfram sanoati assotsiatsiyasi (ITIA) Bosh kotibi Burghard Zeiler bilan o‘tkazilgan uchrashuv alohida ahamiyat kasb etib, tomonlar o‘rtasida kelgusidagi hamkorlik yo‘nalishlari muhokama qilindi.

В центре вольфрамовой промышленности TMK: Эффективные переговоры и новое сотрудничество
Представители TMK принимают активное участие в конференции Международной ассоциации вольфрамовой промышленности (ITIA), проходящей в Хельсинки, Финляндия.
В рамках мероприятия представители TMK провели эффективные переговоры с рядом крупных компаний и достигли договоренностей о перспективном сотрудничестве и совместных инициативах:
С консультантом NIC Resources и руководителем SYRAM Corporation Фурхатом Файзуллой были достигнуты договоренности о поставках вольфрамовой продукции - в частности, вольфрамовых штабиков и брикетов - на рынки Канады, США и Японии.
С международной компанией TRAXYS были обсуждены вопросы реализации продукции TMK, импорта сырья и его переработки в Узбекистане.
Также были проведены эффективные переговоры и достигнуты соглашения с такими компаниями, как Kennametal (Германия), Sanalloy Industry (Япония), MBR Metals (США), Guardian Metal Resources Plc (Великобритания), Zhangyuan Tungsten (Китай), Grace Tungsten Resources (Гонконг), Wolfram Bergbau-u Hutten AG (Австрия).
В ходе конференции особое значение имела встреча представителей TMK с Генеральным секретарем Международной ассоциации вольфрамовой промышленности (ITIA) Бургхардом Зейлером, в ходе которой стороны обсудили направления будущего сотрудничества.