O‘zTMK xalqaro hamkorlikni kengaytirmoqda
“INNOPROM. Markaziy Osiyo” xalqaro sanoat ko‘rgazmasi doirasida O‘zTMK hamda Shveytsariyaning Open Mineral kompaniyasi o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi.
Unda tomonlar palladiy metallarini eksport qilish va O‘zTMKga xomashyo yetkazib berish bo‘yicha hamkorlikni rivojlantirishga kelishib oldilar.
Shuningdek, istiqbolda hamkorlikni bosqichma-bosqich kengaytirish, yetkazib berish zanjirini takomillashtirish va yangi texnologiyalar asosida ishlash borasida ham munozara o‘tkazdilar.
Ma'lumot uchun, Open Mineral sun’iy intellekt texnologiyalari asosida ishlaydigan global xomashyo savdo kompaniyasi bo‘lib, rangli, qora, qimmatbaho va batareya metallarini ishonchli  manbalardan yetkazib berish, moliyalashtirish, logistika va tarqatish bilan shug‘ullanadi.

УзТМК расширяет международное сотрудничество
В рамках международной промышленной выставки “INNOPROM. Центральная Азия” состоялась встреча между Узбекским комбинатом технологических металлов и швейцарской компанией Open Mineral.
Стороны договорились о развитии сотрудничества по экспорту палладиевых металлов и поставке сырья на УзТМК.
Также обсуждались планы по поэтапному расширению партнёрства, совершенствованию цепочек поставок и совместной работе на основе новых технологий.
Для справки: Open Mineral — это глобальная сырьевая торговая компания, работающая на базе технологий искусственного интеллекта. Она специализируется на поставках цветных, чёрных, драгоценных и аккумуляторных металлов из надёжных источников, а также занимается финансированием, логистикой и дистрибуцией.