O‘zTMK yana global liderlar bilan!
Kompaniyalar o‘rtasida do‘stona davra suhbati tashkil etilib, tomonlar bir-birining imkoniyatlari bilan yaqindan tanishdilar. So‘ng delegatsiya Nodir metallar va qattiq qotishmalar zavodida bo‘lib gidrometallurgiya jarayonlarini chuqur o‘rganishdi.
Shuningdek, mehmonlar Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligida ham bo‘lib, sohadagi yangi loyihalar bo‘yicha muhokamalar olib bordilar.
Ushbu hamkorlik O‘zTMK uchun strategik ahamiyatga ega bo‘lib, xalqaro ekspertiza almashinuvi, texnologiyalarni rivojlantirish va yangi loyihalarni amalga oshirish uchun keng imkoniyatlar yaratadi.
Ma'lumot uchun,  Jiangxi Tungsten dunyo bozorida volfram narxiga katta ta'sir ko‘rsata oladigan nufuzli kompaniya hisoblanadi.

УзКТМ снова с глобальными лидерами!
Между компаниями была организована дружеская беседа за круглым столом, где стороны ознакомились с возможностями друг друга. Затем делегация посетила завод редких металлов и твердых сплавов, где ознакомилась с гидрометаллургическими процессами.
Гости также побывали в Министерстве горнодобывающей промышленности и геологии, где обсудили новые проекты в этой сфере.
Данное сотрудничество имеет стратегическое значение для УзКТМ, создавая широкие возможности для международного обмена опытом, развития технологий и реализации новых проектов.
Для справки, Jiangxi Tungsten является авторитетной компанией, способной оказать большое влияние на цену вольфрама на мировом рынке.