Oʻzbekiston - Koreya: geologiya va sanoatdagi hamkorlik kengaymoqda
Togʻ-kon sanoati va geologiya vazirligi boshchiligidagi Oʻzbekiston delegatsiyasi Koreya Respublikasida boʻlib turibdi.  Ushbu rasmiy tashrifda OʻzTMK boshqaruv raisi Farhod Abdullayev ham ishtirok etmoqda.
Tashrifning birinchi kunida quyidagi muhim uchrashuvlar o'tkazildi:
⏺ Koreya geologiya jamiyati prezidenti Yon Sog Kim bilan uchrashuv Oʻzbekiston va Koreya oʻrtasida geologiya sohasidagi hamkorlikni yanada kengaytirishga yoʻnaltirildi.
⏺ Koreya Eksimbanki ijrochi direktori Kiyon Xvan bilan muzokaralarda yirik loyihalarni moliyalashtirish imkoniyatlari muhokama qilindi.
⏺ “Kumho P&B Chemicals” kompaniyasi bosh ijrochi direktori Li Chon Bok bilan uchrashuv Oʻzbekiston sanoati uchun muhim boʻlgan kimyoviy mahsulotlar ishlab chiqarishda hamkorlikni kengaytirishga qaratildi.
⏺Koreya sanoat nodir metallar markazi (KITECH) rahbariyati bilan oʻtkazilgan uchrashuv tashrifning ilk kuniga yakun yasadi.

Узбекистан и Корея: расширение сотрудничества в геологии и промышленности
Делегация Узбекистана во главе с Министерством горнодобывающей промышленности и геологии находится с официальным визитом в Республике Корея. В составе делегации также участвует председатель правления УзКТМ Фарход Абдуллаев.
В первый день визита состоялись ключевые встречи:
•  С президентом Корейского геологического общества, Ён Сог Кимом, где обсуждалось дальнейшее укрепление сотрудничества между Узбекистаном и Кореей в сфере геологии.
•  С исполнительным директором Эксимбанка Кореи, Киён Хваном, где были рассмотрены возможности финансирования крупных совместных проектов.
•  С главным исполнительным директором компании "Kumho P&B Chemicals", Ли Чон Боком, с акцентом на расширение производства химической продукции, имеющей стратегическое значение для промышленности Узбекистана.
•  С руководством Корейского промышленного центра редких металлов (KITECH), завершившей насыщенный первый день визита.