TMK Avstraliya kompaniyasi bilan hamkorlikda Sarikoʻlda yangi davrni boshlamoqda
Oʻzbekiston texnologik metallar kombinati bosh ofisida Avstraliyaning yetakchi muhandislik va konsalting kompaniyasi Newpro Consulting and Engineering Services Pty Ltd bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Mazkur uchrashuv doirasida “Sarikoʻl volfram konini oʻzlashtirish” boʻyicha xalqaro Feasibility Study (texnik-iqtisodiy asos) loyihasini ishlab chiqish yuzasidan muhim shartnoma imzolandi.
Loyiha Newpro kompaniyasi bosh direktori Pol Nyuling (Paul Newling) rahbarligida olib boriladi va u xalqaro standartlarga mos, innovatsion va barqaror yechimlarga asoslanadi.
Ushbu loyiha Sarikoʻl volfram konining iqtisodiy salohiyatini ochib berish bilan birga, konchilik sohasida yangi bosqichni boshlab beradi.
Ma’lumot uchun, Newpro Consulting and Engineering Services – bu muhandislik loyihalash, loyiha boshqaruvi va konsalting xizmatlarida katta tajribaga ega kompaniya boʻlib, qurilish, energetika va infratuzilma kabi sohalarda faoliyat yuritadi.

TMK, in collaboration with an Australian company, is ushering in a new era in Sarykul.
A meeting took place at the headquarters of the Uzbekistan Technological Metals Complex with the leading Australian engineering and consulting company Newpro Consulting and Engineering Services Pty Ltd.
During this meeting, an important agreement was signed for the development of an international Feasibility Study project for the "Development of the Sarykul tungsten deposit."
The project is led by Newpro company's CEO Paul Newling and is based on innovative and sustainable solutions that comply with international standards.
This project will not only unlock the economic potential of the Sarykul tungsten deposit but also mark the beginning of a new phase in the mining industry.
For reference, Newpro Consulting and Engineering Services is a company with extensive experience in engineering design, project management, and consulting services, operating in fields such as construction, energy, and infrastructure.