TMK Avstraliya kompaniyasi bilan hamkorlikda Sarikoʻlda yangi davrni boshlamoqda
Oʻzbekiston texnologik metallar kombinati bosh ofisida Avstraliyaning yetakchi muhandislik va konsalting kompaniyasi Newpro Consulting and Engineering Services Pty Ltd bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Mazkur uchrashuv doirasida “Sarikoʻl volfram konini oʻzlashtirish” boʻyicha xalqaro Feasibility Study (texnik-iqtisodiy asos) loyihasini ishlab chiqish yuzasidan muhim shartnoma imzolandi.
Loyiha Newpro kompaniyasi bosh direktori Pol Nyuling (Paul Newling) rahbarligida olib boriladi va u xalqaro standartlarga mos, innovatsion va barqaror yechimlarga asoslanadi.
Ushbu loyiha Sarikoʻl volfram konining iqtisodiy salohiyatini ochib berish bilan birga, konchilik sohasida yangi bosqichni boshlab beradi.
Ma’lumot uchun, Newpro Consulting and Engineering Services – bu muhandislik loyihalash, loyiha boshqaruvi va konsalting xizmatlarida katta tajribaga ega kompaniya boʻlib, qurilish, energetika va infratuzilma kabi sohalarda faoliyat yuritadi.

ТМК в сотрудничестве с австралийской компанией начинает новую эру в Сарыкуле
В головном офисе Узбекского комбината технологических металлов состоялась встреча с ведущей австралийской инженерно-консалтинговой компанией Newpro Consulting and Engineering Services Pty Ltd.
В рамках данной встречи было подписано важное соглашение о разработке международного проекта Feasibility Study (технико-экономического обоснования) по "Освоению Сарыкульского вольфрамового месторождения."
Проект ведется под руководством генерального директора компании Newpro Пола Ньюлинга (Paul Newling) и основывается на инновационных и устойчивых решениях, соответствующих международным стандартам.
Этот проект не только раскроет экономический потенциал Сарыкульского вольфрамового месторождения, но и положит начало новому этапу в горнодобывающей отрасли.
Для справки, Newpro Consulting and Engineering Services - компания с большим опытом работы в области инженерного проектирования, управления проектами и консалтинговых услуг, осуществляющая деятельность в таких сферах, как строительство, энергетика и инфраструктура.