TMK Xitoyning TOP universitetlari bilan yangi qo‘shma o‘quv dasturlarini amalga oshiradi
Ayni paytda Xitoyda bo‘lib turgan TMK delegatsiyasi hamda Piza universitetining Toshkentdagi filiali Xitoyning nufuzli universitetlari Southeast University (SEU) va Nanjing University (NJU) bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Muzokaralar TMK tashabbusi bilan tashkil etilgan “Texnologik metallar oliy maktabi” faoliyatini yanada kengaytirish masalalariga bag‘ishlandi.
Uchrashuvlar natijasida materialshunoslik va axborot texnologiyalari yo‘nalishlarida xalqaro ta’lim dasturlarini joriy etish bo‘yicha muhim kelishuvlarga erishildi. Xususan, hamkorlik doirasida “1+3”, "2+2" hamda “1+3+1 (magistratura)” formatdagi qo‘shma o‘quv dasturlarini amalga oshiriladi.
Ushbu dasturlar talabalar uchun bir vaqtning o‘zida nazariy bilim va ilg‘or amaliy ko‘nikmalarni egallash imkonini yaratadi va kelajak muhandislarini tayyorlashda sifat jihatidan yangi darajani ta’minlaydi.
Shuningdek, muzokaralar doirasida TMK huzuridagi R&D Parkka Southeast University’dan yuqori malakali tadqiqotchilarni jalb etish, qo‘shma ilmiy-tadqiqot loyihalarini yo‘lga qo‘yish hamda innovatsion ishlanmalarni sanoatga tatbiq etish masalalari ham atroflicha muhokama qilindi.

ТМК реализует новые совместные образовательные программы с ведущими университетами Китая
Делегация ТМК, находящаяся в настоящее время в Китае, а также филиал Пизанского университета в Ташкенте провели встречу с престижными китайскими университетами Southeast University (SEU) и Nanjing University (NJU).
Переговоры были посвящены вопросам дальнейшего расширения деятельности "Высшей школы технологических металлов," организованной по инициативе ТМК.
По итогам встреч были достигнуты важные договоренности о внедрении международных образовательных программ в области материаловедения и информационных технологий. В частности, в рамках сотрудничества будут реализованы совместные образовательные программы в форматах "1+3," "2+2" и "1+3+1 (магистратура) ."
Эти программы позволят студентам одновременно приобретать теоретические знания и передовые практические навыки, обеспечивая качественно новый уровень подготовки будущих инженеров.
Также в рамках переговоров были подробно обсуждены вопросы привлечения высококвалифицированных исследователей из Southeast University в R&D Парк при ТМК, организации совместных научно-исследовательских проектов и внедрения инновационных разработок в промышленность.