TMK Xitoyning yana bir yetakchi kompaniyasi bilan muzokara o'tkazdi
TMK va  Xitoyning metallurgiya va konchilik sohasida loyihalash, ta’minot va qurilish xizmatlarini ko‘rsatuvchi yirik davlat kompaniyasi — "Sinosteel MECC" vakillari o'rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Unda ikki tomonlama hamkorlikni yo‘lga qo‘yish, xususan,  zamonaviy texnologiyalar va  qurilish ishlari bo‘yicha hamkorlik masalalari muhokama qilindi.
"TMK o‘zining ilmiy, texnologik va ishlab chiqarish salohiyati bilan xalqaro miqyosda e’tiborga loyiq bo‘lgan yirik tog‘-kon kompaniyasi", deydi "Sinosteel MECC" Global marketing bo‘limi bosh direktor o‘rinbosari Mao Yixin.

TMK провела переговоры с ещё одной ведущей китайской компанией
Состоялась встреча между представителями АО «Узбекский комбинат технологических металлов» (TMK) и крупной китайской государственной компанией Sinosteel MECC, специализирующейся на проектировании, снабжении и строительстве в металлургической и горнодобывающей отраслях.
В ходе переговоров обсуждались перспективы двустороннего сотрудничества, в том числе в области внедрения современных технологий и реализации строительных проектов.
«TMK — крупная горнодобывающая компания, заслуживающая международного внимания благодаря своему научному, технологическому и производственному потенциалу», — отметил Мао Ишинь, заместитель генерального директора департамента глобального маркетинга Sinosteel MECC.