Bugun TMK vakillari Amira Global — Avstraliya Minerallar Sanoati Tadqiqot Assotsiatsiyasi vakili, metallurgiya va kimyo sanoatida 35 yillik tajribaga ega Silviya Blek bilan onlayn muloqot o'tkazdi.
Uchrashuv Amira Global tashkilotining “New Generation Lithium Production Technology – A Game Changer” loyihasi doirasida bo‘lib o‘tdi. Unda yangi avlod litiy ishlab chiqarish texnologiyasining TMK rivojidagi ta'siri muhokama qilindi.
Silviya Blek TMKning bir qator xalqaro yirik assotsiatsiyalar, xususan, Koreya Milliy nodir metallar instituti, Koreya sanoat texnologiyalar instituti, shuningdek ERMA, ECGA, IMOA, REIA kabilar bilan yo‘lga qo‘yilgan mustahkam hamkorlik aloqalarini yuqori baholadi.
Uchrashuv yakunida Amira Global bilan “New Generation Lithium Production Technology" loyihasi bo‘yicha hamkorlik qilishga kelishib olindi.
Ma'lumot uchun, Amira Global minerallar bo‘yicha dunyodagi yetakchi assotsiatsiyalardan biri bo'lib, u mingdan ortiq tadqiqotchi, yuzdan ortiq ilmiy muassasalar va ellikdan ortiq ishlab chiqaruvchi tashkilotlarni birlashtirgan.

ТМК обсудил с "Amira Global" технологии производства лития нового поколения
Сегодня представители ТМК провели онлайн-встречу с представителем Amira Global - Австралийской ассоциации исследований минеральной промышленности, Сильвией Блэк, обладающей 35-летним опытом работы в металлургической и химической промышленности.
Встреча состоялась в рамках проекта организации Amira Global "New Generation Lithium Production Technology - A Game Changer." На ней обсуждалось влияние технологии производства лития нового поколения на развитие ТМК.
Сильвия Блэк высоко оценила прочные партнерские отношения ТМК с рядом крупных международных ассоциаций, в частности, с Корейским национальным институтом редких металлов, Корейским институтом промышленных технологий, а также с такими организациями, как ERMA, ECGA, IMOA, REIA.
По итогам встречи была достигнута договоренность о сотрудничестве с Amira Global по проекту "New Generation Lithium Production Technology."
Для справки: Amira Global является одной из ведущих мировых ассоциаций по минералам, объединяющей более тысячи исследователей, свыше ста научных учреждений и более пятидесяти производственных организаций.