Bugun TMK vakillari Amira Global — Avstraliya Minerallar Sanoati Tadqiqot Assotsiatsiyasi vakili, metallurgiya va kimyo sanoatida 35 yillik tajribaga ega Silviya Blek bilan onlayn muloqot o'tkazdi.
Uchrashuv Amira Global tashkilotining “New Generation Lithium Production Technology – A Game Changer” loyihasi doirasida bo‘lib o‘tdi. Unda yangi avlod litiy ishlab chiqarish texnologiyasining TMK rivojidagi ta'siri muhokama qilindi.
Silviya Blek TMKning bir qator xalqaro yirik assotsiatsiyalar, xususan, Koreya Milliy nodir metallar instituti, Koreya sanoat texnologiyalar instituti, shuningdek ERMA, ECGA, IMOA, REIA kabilar bilan yo‘lga qo‘yilgan mustahkam hamkorlik aloqalarini yuqori baholadi.
Uchrashuv yakunida Amira Global bilan “New Generation Lithium Production Technology" loyihasi bo‘yicha hamkorlik qilishga kelishib olindi.
Ma'lumot uchun, Amira Global minerallar bo‘yicha dunyodagi yetakchi assotsiatsiyalardan biri bo'lib, u mingdan ortiq tadqiqotchi, yuzdan ortiq ilmiy muassasalar va ellikdan ortiq ishlab chiqaruvchi tashkilotlarni birlashtirgan.

Today, TMK representatives held an online meeting with Silvia Black, a representative of Amira Global - the Australian Minerals Industry Research Association. Silvia Black has 35 years of experience in the metallurgical and chemical industries.
The meeting took place as part of Amira Global's project "New Generation Lithium Production Technology - A Game Changer." The discussion focused on the impact of new generation lithium production technology on TMK's development.
Silvia Black highly commended TMK's strong partnerships with several major international associations, particularly the Korea Institute of Rare Metals, the Korea Institute of Industrial Technology, as well as organizations such as ERMA, ECGA, IMOA, and REIA.
As a result of the meeting, an agreement was reached to collaborate with Amira Global on the "New Generation Lithium Production Technology" project.
For reference: Amira Global is one of the world's leading mineral associations, bringing together over a thousand researchers, more than one hundred scientific institutions, and over fifty production organizations.