TMK Avstraliyaning yetakchi kompaniyalari bilan hamkorlik boshladi
Sariko‘l volfram koni O‘zbekistonning eng yirik volfram zaxiralaridan biriga ega, geologik jihatdan boy va istiqbolli hududlardan biri hisoblanadi.
Bugun TMKda ushbu konni o‘zlashtirish bo‘yicha yetakchi muhandislik va konsalting kompaniyalari AMC Consulting va NewPro Consulting and Engineering Services bilan onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Mazkur uchrashuv xalqaro texnik-iqtisodiy asoslash (FS) hujjatini ishlab chiqish ishlariga bag‘ishlandi.
Uchrashuv davomida ushbu kompaniyalarning tajribali mutaxassislari TMK vakillari bilan FS hujjatini zamonaviy texnologiyalar asosida va xalqaro talablarga to‘liq mos tarzda ishlab chiqish bo‘yicha kelishuvga erishdilar.
Ushbu hamkorlik Sariko‘l volfram koni loyihasining samaradorligini oshirish, investitsion jozibadorligini kuchaytirish va O‘zbekistonning texnologik metallar sohasida global raqobatbardoshligini yangi bosqichga olib chiqishga xizmat qiladi.
Ma'lumot uchun, AMC Consulting hamda NewPro Consulting and Engineering Services — tog‘-kon sanoati, metallurgiya va resurslarni boshqarish bo'yicha Avstraliyaning uzoq yillik tajribaga ega yetakchi muhandislik kompaniyalari hisoblanadi.

TMK has begun cooperation with leading Australian companies
The Sarykol tungsten deposit is one of the largest tungsten reserves in Uzbekistan and is considered a geologically rich and promising region.
Today, an online meeting was held at TMK with leading engineering and consulting companies AMC Consulting and NewPro Consulting and Engineering Services regarding the development of this deposit. The meeting focused on the preparation of an international feasibility study document.
During the meeting, experienced specialists from these companies reached an agreement with TMK representatives to develop a feasibility study document based on modern technologies and in full compliance with international requirements.
This cooperation will contribute to increasing the efficiency of the Sarykol tungsten deposit project, enhancing its investment attractiveness, and elevating Uzbekistan's global competitiveness in the field of technological metals to a new level.
For reference, AMC Consulting and NewPro Consulting and Engineering Services are leading Australian engineering companies with many years of experience in mining, metallurgy, and resource management.