TMK yashil foydali qazilmalar bo‘yicha O‘zbekiston–Xitoy forumida
21–28-iyul kunlari Toshkentda O‘zbekiston va Xitoy o‘rtasida yashil foydali qazilmalar sohasidagi hamkorlik forumi bo‘lib o‘tmoqda.
Forumning ilk kunida TMK Boshqaruv raisi maslahatchisi Shavkat Nabiyev TMK faoliyati, xalqaro hamkorlik yo‘nalishlari, kamyob va strategik metallarni qayta ishlashdagi yutuqlar, shuningdek, ekologik barqarorlikka qaratilgan texnologik yechimlar haqida taqdimot bilan ishtirok etdi.
Xitoy tadbirkorlarining O‘zbekistondagi assotsiatsiyasi raisi Liu Yu forumni ikki tomonlama hamkorlikda yangi bosqich sifatida yuqori baholadi.
Forum doirasida ishtirokchilarning TMKga tashrifi ham rejalashtirilgan. Tafsilotlarni biz bilan kuzatib boring.

ТМК на узбекско-китайском форуме по "зеленым" полезным ископаемым
С 21 по 28 июля в Ташкенте проходит Форум сотрудничества между Узбекистаном и Китаем в области "зеленых" полезных ископаемых.
В первый день форума советник председателя правления ТМК Шавкат Набиев выступил с презентацией о деятельности ТМК, направлениях международного сотрудничества, достижениях в переработке редких и стратегических металлов, а также технологических решениях, направленных на экологическую устойчивость.
Председатель Ассоциации китайских предпринимателей в Узбекистане Лю Юй высоко оценил форум как новый этап двустороннего сотрудничества.