TMK yashil foydali qazilmalar bo‘yicha O‘zbekiston–Xitoy forumida
21–28-iyul kunlari Toshkentda O‘zbekiston va Xitoy o‘rtasida yashil foydali qazilmalar sohasidagi hamkorlik forumi bo‘lib o‘tmoqda.
Forumning ilk kunida TMK Boshqaruv raisi maslahatchisi Shavkat Nabiyev TMK faoliyati, xalqaro hamkorlik yo‘nalishlari, kamyob va strategik metallarni qayta ishlashdagi yutuqlar, shuningdek, ekologik barqarorlikka qaratilgan texnologik yechimlar haqida taqdimot bilan ishtirok etdi.
Xitoy tadbirkorlarining O‘zbekistondagi assotsiatsiyasi raisi Liu Yu forumni ikki tomonlama hamkorlikda yangi bosqich sifatida yuqori baholadi.
Forum doirasida ishtirokchilarning TMKga tashrifi ham rejalashtirilgan. Tafsilotlarni biz bilan kuzatib boring.

TMK at the Uzbek-Chinese forum on "green" minerals
From July 21st to 28th, the Uzbekistan-China Cooperation Forum on "Green" Minerals is taking place in Tashkent.
On the first day of the forum, the Advisor to the Chairman of the Board of TMK, Shavkat Nabiyev, gave a presentation on TMK's activities, areas of international cooperation, achievements in processing rare and strategic metals, as well as technological solutions aimed at environmental sustainability.
The Chairman of the Association of Chinese Entrepreneurs in Uzbekistan, Liu Yu, highly praised the forum as a new stage of bilateral cooperation.