15–19-dekabr kunlari boʻlib oʻtadigan Respublika tarmoqlararo sanoat yarmarkasi rasman o‘z ishini boshladi. Yarmarkada respublikamiz bo‘ylab 6000 dan ortiq kompaniya, xorijiy delegatsiyalar va investorlar faol qatnashmoqda.
Bugungi kunda kritik minerallar va yuqori qo‘shilgan qiymatli mahsulotlar global sanoat maydonida tobora muhim o‘rin egallamoqda. Shu sababdan, bu yilgi yarmarkaning asosiy yo‘nalishlaridan biri ham tog‘-kon sanoatiga bagʻishlandi.
TMK yarmarkada “kon–metall–bozor” tamoyiliga asoslangan yangi industrial yondashuvi, istiqbolli loyihalari, mahsulotlari va xalqaro hamkorlik uchun ochiq imkoniyatlarini taqdim etmoqda.
Toshkent shahri, O‘zekspomarkaz 2-pavilionida TMK jamoasi yangi loyihalar, hamkorlik tashabbuslari va B2B muzokaralar bilan sizni kutadi.

TMK на Республиканской межотраслевой промышленной ярмарке — 2025!
15–19 декабря официально начала свою работу Республиканская межотраслевая промышленная ярмарка. В мероприятии принимают участие более 6000 компаний, зарубежных делегаций и инвесторов со всей страны.
Сегодня критические минералы и продукция с высокой добавленной стоимостью занимают всё более значимое место на мировой промышленной арене. Поэтому одним из ключевых направлений ярмарки в этом году стала горнодобывающая отрасль.
На ярмарке TMK представляет новый индустриальный подход, основанный на принципе «руда – металл – рынок», а также перспективные проекты, линейку продукции и широкие возможности для международного сотрудничества.
В павильоне № 2 «Узэкспоцентра» в Ташкенте команда TMK открыта к конструктивному диалогу и приглашает вас к обсуждению новых проектов, совместных инициатив и реализации B2B-возможностей.