TMK sanoat va ma’naviyat uyg‘unligi yo‘lida
O‘zbekiston texnologik metallar kombinatida Respublika ma’naviyat va ma’rifat markazi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida TMKda amalga oshirilayotgan ma’naviy-ma’rifiy ishlar, jamoaning ma’naviy muhitini mustahkamlash bo‘yicha tashabbuslar, shuningdek, markaz bilan kelgusida amalga oshiriladigan loyihalar muhokama qilindi.
Respublika ma’naviyat va ma’rifat markazi vakillari TMKda yo‘lga qo‘yilgan ma’naviy-ma’rifiy tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlab, hamkorlikda turli loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha fikr almashdilar.
Bugun TMK nafaqat sanoat salohiyatini yuksaltirish, balki xodimlarning intellektual salohiyatini oshirish va sog‘lom ijtimoiy muhitni shakllantirishga ham katta e’tibor qaratmoqda.

ТМК на пути гармонизации промышленности и духовности
В Узбекском комбинате технологических металлов состоялась встреча с представителями Республиканского центра духовности и просвещения.
В ходе встречи были обсуждены проводимая в ТМК духовно-просветительская работа, инициативы по укреплению духовной атмосферы в коллективе, а также проекты, которые будут реализованы совместно с центром в будущем.
Представители Республиканского центра духовности и просвещения поддержали духовно-просветительские инициативы, реализуемые в ТМК, и обменялись мнениями о проведении различных совместных проектов.
Сегодня ТМК уделяет большое внимание не только повышению промышленного потенциала, но и развитию интеллектуального потенциала сотрудников и формированию здоровой социальной среды.