TMK – Kanadaning global ekspertlari bilan yangi bosqichda!
TMKda Kanadaning Kingston Process Metallurgy(KPM) kompaniyasi asoschisi va rahbari Boyd Davis bilan onlayn uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida TMK faoliyati va istiqbolli rejalari taqdim etildi. Muhokamalar asosan konlardan titan va magniy oksidlarini ajratib olish loyihalariga qaratildi.
"Biz TMKning hozirgi olib borayotgan faoliyatidan kelib chiqib, uning yaqin kelajakda katta natijalarga erishishiga ishonyapmiz,” — dedi KPM rahbari Boyd Davis.
Uchrashuv yakunida tomonlar dastlabki tadqiqotlarni o‘tkazish va Konseptual Baholash hisobotlarini ishlab chiqishni boshlashga kelishib oldilar.
Ma'lumot uchun, KPM kompaniyasi metallurgiya, kritik metallar, mineralni qayta ishlash hamda innovatsion texnologik yechimlar yaratish yo‘nalishida faoliyat yuritadi. U AQSh, Yaponiya, Fransiya, Buyuk Britaniya, Braziliya, Chili va Janubiy Afrika kabi davlatlarda yirik loyihalarni amalga oshirgan.

ТМК - на новом этапе с глобальными экспертами из Канады!
В ТМК состоялась онлайн-встреча с Бойдом Дэвисом, основателем и руководителем канадской компании Kingston Process Metallurgy (KPM).
В ходе встречи были представлены деятельность и перспективные планы ТМК. Обсуждения в основном были сосредоточены на проектах по извлечению оксидов титана и магния из месторождений.
"Исходя из текущей деятельности ТМК, мы верим, что она добьется больших результатов в ближайшем будущем", — сказал Бойд Дэвис, руководитель KPM.
По итогам встречи стороны договорились о проведении предварительных исследований и начале разработки отчетов по концептуальной оценке.
Справочно: компания KPM работает в области металлургии, критических металлов, переработки минералов и создания инновационных технологических решений. Она реализовала крупные проекты в таких странах, как США, Япония, Франция, Великобритания, Бразилия, Чили и Южная Африка.