TMK xalqaro maydonda: CATL, GEM va Hithium bilan uchrashuvlar
Ayni paytda O‘zbekiston Texnologik Metallar Kombinati delegatsiyasi Xitoyning Xiamen shahrida o‘tayotgan CIFIT 2025 – dunyoning eng yirik investitsiya va savdo platformalaridan birida faol ishtirok etmoqda.
Bu yarmarka global hamkorlik, yangi imkoniyatlar va istiqbollarni shakllantirishda muhim maydon bo‘lib, TMK vakillari hozir aynan shu jarayonlar markazida muzokaralar olib bormoqda.
Uchrashuvlarda TMK Xitoyning uchta yetakchi kompaniyasi bilan hamkorlik yo‘nalishlarini muhokama qildi:
CATL – Litiy batareyalar ishlab chiqarish va qo‘llash samaradorligini oshirish bo‘yicha imkoniyatlar.
GEM Recycling for Future – chiqindilarni qayta ishlash, barqaror rivojlanish va ekologik yechimlar.
Hithium Power – litiy batareyalar ishlab chiqarish va yangi energiya quvvatlarini yaratish istiqbollari.
Ushbu uchrashuvlar TMKning yashil texnologiyalar, energiya samaradorligi va barqaror rivojlanish bo‘yicha xalqaro hamkorlikni kengaytirish yo‘lidagi muhim qadami bo‘ldi.

ТМК на международной арене: встречи с CATL, GEM и Hithium
В настоящее время делегация Узбекского комбината технологических металлов принимает активное участие в CIFIT 2025 - одной из крупнейших в мире инвестиционных и торговых платформ, проходящей в китайском городе Сямынь.
Эта ярмарка является важной площадкой для глобального сотрудничества, формирования новых возможностей и перспектив, и представители ТМК сейчас ведут переговоры именно в центре этих процессов.
На встречах ТМК обсудил направления сотрудничества с тремя ведущими китайскими компаниями:
CATL - возможности повышения эффективности производства и применения литиевых батарей.
GEM Recycling for Future - переработка отходов, устойчивое развитие и экологические решения.
Hithium Power - перспективы производства литиевых батарей и создания новых энергетических мощностей.
Эти встречи стали важным шагом ТМК на пути расширения международного сотрудничества в области зеленых технологий, энергоэффективности и устойчивого развития.