TMK va Worley: Global injiniring kompaniyasi bilan hamkorlik
TMK va dunyoning 47 mamlakatida faoliyat yuritayotgan Avstraliyaning yirik injiniring kompaniyasi Worley delegatsiyasi o‘rtasida uchrashuv tashkil etildi.
Unda TMK loyihalarida Worley kompaniyasining professional injiniring, konsalting va loyiha boshqaruvi xizmatlaridan foydalanish imkoniyatlari muhokama qilindi. Shuningdek, tomonlar tog‘-kon, qayta ishlash va metallurgiya sanoatida istiqbolli loyihalar bo‘yicha hamkorlik yo‘nalishlarini belgilab oldilar.
Uchrashuv davomida quyidagilar muhokama qilindi:
✔️Yangi konlarni o‘zlashtirish va texnogen chiqindi omborlaridan kritik minerallar ajratish loyihalari doirasida Worley tajribasini jalb qilish;
✔️ESG sohasida loyihalar amalga oshirishda Worley tajribasini o‘rganish imkoniyatlari.
Worley kompaniyasining Yaqin Sharq va Markaziy Osiyo bo‘yicha katta vitse-prezidenti Shon Millz TMKning qisqa vaqt ichida erishayotgan yutuqlari va global miqyosdagi istiqbolli rejalarini yuqori baholadi.
Mazkur uchrashuv TMKning xalqaro hamkorlik geografiyasini kengaytirish va yirik global injiniring kompaniyalari bilan hamkorlik aloqalarini mustahkamlash uchun xizmat qiladi.

ТМК и Worley: Сотрудничество с глобальной инжиниринговой компанией
Организована встреча между ТМК и делегацией крупной австралийской инжиниринговой компанией Worley, осуществляющей деятельность в 47 странах мира.
На встрече обсуждались возможности использования профессиональных инжиниринговых, консалтинговых услуг и услуг по управлению проектами компании Worley в проектах ТМК. Кроме того, стороны определили направления сотрудничества по перспективным проектам в горнодобывающей, перерабатывающей и металлургической промышленности.
В ходе встречи были обсуждены:
✔️Привлечение опыта Worley в рамках проектов освоения новых месторождений и извлечения критических минералов из техногенных хвостохранилищ;
✔️Возможности изучения опыта Worley в реализации проектов в области ESG.
Старший Вице-президент компании Worley по Ближнему Востоку и Центральной Азии Шон Миллс высоко оценил достижения ТМК за короткое время и перспективные планы на глобальном уровне.
Данная встреча послужит расширению географии международного сотрудничества ТМК и укреплению партнерских отношений с крупными мировыми инжиниринговыми компаниями.