TMK va Worley: Global injiniring kompaniyasi bilan hamkorlik
TMK va dunyoning 47 mamlakatida faoliyat yuritayotgan Avstraliyaning yirik injiniring kompaniyasi Worley delegatsiyasi o‘rtasida uchrashuv tashkil etildi.
Unda TMK loyihalarida Worley kompaniyasining professional injiniring, konsalting va loyiha boshqaruvi xizmatlaridan foydalanish imkoniyatlari muhokama qilindi. Shuningdek, tomonlar tog‘-kon, qayta ishlash va metallurgiya sanoatida istiqbolli loyihalar bo‘yicha hamkorlik yo‘nalishlarini belgilab oldilar.
Uchrashuv davomida quyidagilar muhokama qilindi:
✔️Yangi konlarni o‘zlashtirish va texnogen chiqindi omborlaridan kritik minerallar ajratish loyihalari doirasida Worley tajribasini jalb qilish;
✔️ESG sohasida loyihalar amalga oshirishda Worley tajribasini o‘rganish imkoniyatlari.
Worley kompaniyasining Yaqin Sharq va Markaziy Osiyo bo‘yicha katta vitse-prezidenti Shon Millz TMKning qisqa vaqt ichida erishayotgan yutuqlari va global miqyosdagi istiqbolli rejalarini yuqori baholadi.
Mazkur uchrashuv TMKning xalqaro hamkorlik geografiyasini kengaytirish va yirik global injiniring kompaniyalari bilan hamkorlik aloqalarini mustahkamlash uchun xizmat qiladi.

TMK and Worley: Collaboration with a global engineering company
A meeting was held between  TMK  and а delegation of Worley, a major Australian engineering company operating in 47 countries worldwide.
The meeting explored possibilities for utilizing Worley's professional engineering, consulting, and project management services in TMK projects. Additionally, the parties identified areas of cooperation on promising projects in the mining, processing, and metallurgical industries.
During the meeting, the following topics were discussed:
✔️Leveraging Worley's experience in projects for developing new deposits and extracting critical minerals from man-made tailings storage facilities;
✔️Opportunities to study Worley's experience in implementing ESG projects.
Worley's Senior Vice President for Middle East and Central Asia, Shaun Mills, highly praised TMK's achievements in a short time and its ambitious plans at the global level.
This meeting will serve to expand the geography of TMK's international cooperation and strengthen partnerships with major global engineering companies.