TMK va molibden gigantlari: kelajak metallari bo‘yicha kelishuvlar
Anjumanda “2024-yilda molibden iste’moli”, “Molibden parchalari va chiqindilarini qayta ishlash tahlili”, “Molybdenum mark" ishonch belgisiga erishish yo‘li”, “IMOA dasturlarining a’zolar uchun afzalliklari” va shu kabi muhim masalalar ko‘rib chiqildi hamda muhokama qilindi.
Unda TMK vakillari ham faol ishtirok etib, Anglo American (Buyuk Britaniya), Glencore International AG (Shveysariya), Rio Tinto (Avstraliya), Mitsubishi Corporation (Yaponiya), Codelco (Chili) va shu kabi 40 dan ortiq molibden sohasida faoliyat yuritayotgan yetakchi korxonalar va savdo kompaniyalari bilan muzokaralar o‘tkazdi.
Uchrashuv natijasida sanoat uchun muhim metallar xomashyosini TMKga yetkazib berish, tayyor mahsulotlarni Yevropa, AQSh va Janubi-Sharqiy Osiyo bozorlariga sotish hamda ushbu sohada tajriba almashishga kelishib olindi.

ТМК и молибденовые гиганты: соглашения о металлах будущего
Как вам известно, делегация ТМК приняла участие в конференции Международной ассоциации молибдена в городе Винья-дель-Мар, Республика Чили.
На конференции были рассмотрены и обсуждены такие важные вопросы, как "Потребление молибдена в 2024 году," "Анализ переработки молибденового лома и отходов," "Путь к получению знака доверия "Molybdenum mark," "Преимущества программ IMOA для членов" и другие подобные темы.
Представители ТМК также приняли активное участие и провели переговоры с более чем 40 ведущими предприятиями и торговыми компаниями, работающими в области молибдена, такими как Anglo American (Великобритания), Glencore International AG (Швейцария), Rio Tinto (Австралия), Mitsubishi Corporation (Япония), Codelco (Чили) и другими.
По итогам встречи была достигнута договоренность о поставке в ТМК сырья для металлов, важных для промышленности, продаже готовой продукции на рынках Европы, США и Юго-Восточной Азии, а также обмене опытом в этой области.