Bugun — Xalqaro talabalar kuni!
Izlanishdan to‘xtamaydigan, yangi g‘oyalar yaratishga intiladigan, hayotining eng mas’uliyatli va qiziqarli bosqichida turgan barcha talabalarni bugungi bayram bilan tabriklaymiz.
TMK tashabbusi bilan tashkil etilgan Texnologik metallar oliy maktabi talabalari ham bugungi kunda xalqaro miqyosda tan olingan ekspertlar va tajribali professorlardan eng zamonaviy bilimlarni ishtiyoq bilan o‘rganishmoqda.
Texnologik metallar oliy maktabi dunyoning yetakchi ta'lim dargohlari Italiyaning mashhur Piza universiteti hamda Xitoyning Geofanlar universiteti bilan hamkorlikda xalqaro darajadagi kadrlarni tayyorlamoqda. Bu yerda ta’lim nafaqat auditoriyada, balki real sanoat jarayonlarida ham olib boriladi.
TMK ushbu talabalarning har biri kelajak sanoatining munosib egalari bo‘lishiga ishonadi.
Aziz talabalar, biz intilayotgan yorug‘ kelajakning asosiy ishonchi va umidisiz. Bilim olishga bo‘lgan ishtiyoqingiz, yangilikka chanqoqligingiz faqat ortib borsin.

Сегодня — Международный день студентов!
Поздравляем с сегодняшним праздником всех студентов, которые не перестают искать, стремятся создавать новые идеи и находятся на самом ответственном и интересном этапе своей жизни.
Студенты Высшей школы технологических металлов, созданной по инициативе ТМК, также с энтузиазмом изучают самые современные знания у международно признанных экспертов и опытных профессоров.
Высшая школа технологических металлов готовит кадры международного уровня в сотрудничестве с ведущими учебными заведениями мира - знаменитым Пизанским университетом Италии и Университетом геонаук Китая. Здесь обучение ведется не только в аудитории, но и в реальных производственных процессах.
ТМК верит, что каждый из этих студентов станет достойным представителем индустрии будущего.
Дорогие студенты, вы —главная надежда и опора светлого будущего, к которому мы стремимся. Пусть ваше стремление к знаниям и жажда инноваций только растут.