O'zbekiston Respublikasi sanoati uchun muhum minerallarni ishlab chiqarish hajmini kengaytirish.
O'zbekiston Respublikasi sanoati uchun muhum minerallarni ishlab chiqarish hajmini kengaytirish. 08.07.2026
E'LON!
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 28-martdagi “2025-2026-yillarda sanoat ahamiyatiga molik foydali qazilmalar xomashyo bazasini kengaytirish va ishlab chiqarishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qarorida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida O‘zbekiston Respublikasida sanoat ahamiyatiga molik foydali qazilmalar, ko‘p qirrali foydali qazilmalar ishlab chiqarishni kengaytirish strategiyasini ishlab chiqish rejalashtirilmoqda. xomashyodan tayyor mahsulotgacha.
Ushbu strategiya muhim mineral-xom ashyo tarmog‘ining bugungi holatini har tomonlama tahlil qilish, mavjud mineral-xom ashyo bazasini baholash, xomashyoni ilg‘or qayta ishlash va yuqori qo‘shimcha qiymatga ega tayyor mahsulot ishlab chiqarish imkoniyatlarini aniqlash, ilg‘or xalqaro tajribani o‘rganish, sohani rivojlantirish bo‘yicha amaliy taklif va chora-tadbirlar ishlab chiqishni o‘z ichiga oladi. Yuqoridagilardan kelib chiqib, sizdan texnik topshiriq va belgilangan ish hajmiga muvofiq ushbu strategiyani amalga oshirish bo‘yicha tijorat taklifingizni taqdim etishingizni so‘raymiz.
- tijorat taklifi quyidagi ma'lumotlarni o'z ichiga olishi kerak:
- xizmatlarning umumiy qiymati; -ish muddati va bosqichli ish rejasi;
-jalb qilinadigan mutaxassislar va ekspertlar tarkibi;
tashkilotning ushbu sohadagi ish tajribasi va amalga oshirilgan loyihalari haqida ma'lumot;
TEXNIK TALABLAR
Хomashyodan tayyor mahsulotgacha bo'lgan ko'p bosqichli qo'shilish zanjirlarini yaratishga qaratilgan O'zbekiston Respublikasi sanoati uchun muhim foydali qazilmalar ishlab chiqarishni kengaytirish strategiyasini ishlab chiqish.

Expanding the production of minerals important for the industry of the Republic of Uzbekistan.
Expanding the production of minerals important for the industry of the Republic of Uzbekistan. 08.07.2026
ANNOUNCEMENT!
To ensure the fulfillment of the objectives set forth in the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated March 28, 2025, "On additional measures to expand the raw material base of minerals of industrial significance and accelerate production in 2025-2026," it is planned to develop a strategy for expanding the production of minerals of industrial significance in the Republic of Uzbekistan, aimed at creating multi-stage value chains from raw materials to finished products.
This strategy includes a comprehensive analysis of the current state of the critical mineral resources sector, an assessment of the existing mineral resource base, the identification of opportunities for advanced processing of raw materials and the production of finished products with high added value, a study of best international practices, and the development of practical proposals and measures for sector development. In light of the above, we kindly request that you submit your commercial proposal for the implementation of this strategy in accordance with the terms of reference and the defined scope of work.
-The commercial offer must include the following information:
-total cost of services, -term of work and phased work plan;
-payment terms;
-composition of specialists and experts to be involved;
information about the organization's work experience in this area and implemented projects;
We ask that you submit the commercial offer in original form to the e-mail address info@uztmk.uz or in the prescribed manner.
TECHNICAL REQUIREMENTS
To develop a Strategy for Expanding the Production of Essential Minerals for the Industry of the Republic of Uzbekistan, aimed at creating multi-stage value chains from raw materials to finished products.