O'zbekiston Respublikasi sanoati uchun muhum minerallarni ishlab chiqarish hajmini kengaytirish.
O'zbekiston Respublikasi sanoati uchun muhum minerallarni ishlab chiqarish hajmini kengaytirish. 08.07.2026
E'LON!
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 28-martdagi “2025-2026-yillarda sanoat ahamiyatiga molik foydali qazilmalar xomashyo bazasini kengaytirish va ishlab chiqarishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qarorida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida O‘zbekiston Respublikasida sanoat ahamiyatiga molik foydali qazilmalar, ko‘p qirrali foydali qazilmalar ishlab chiqarishni kengaytirish strategiyasini ishlab chiqish rejalashtirilmoqda. xomashyodan tayyor mahsulotgacha.
Ushbu strategiya muhim mineral-xom ashyo tarmog‘ining bugungi holatini har tomonlama tahlil qilish, mavjud mineral-xom ashyo bazasini baholash, xomashyoni ilg‘or qayta ishlash va yuqori qo‘shimcha qiymatga ega tayyor mahsulot ishlab chiqarish imkoniyatlarini aniqlash, ilg‘or xalqaro tajribani o‘rganish, sohani rivojlantirish bo‘yicha amaliy taklif va chora-tadbirlar ishlab chiqishni o‘z ichiga oladi. Yuqoridagilardan kelib chiqib, sizdan texnik topshiriq va belgilangan ish hajmiga muvofiq ushbu strategiyani amalga oshirish bo‘yicha tijorat taklifingizni taqdim etishingizni so‘raymiz.
- tijorat taklifi quyidagi ma'lumotlarni o'z ichiga olishi kerak:
- xizmatlarning umumiy qiymati; -ish muddati va bosqichli ish rejasi;
-jalb qilinadigan mutaxassislar va ekspertlar tarkibi;
tashkilotning ushbu sohadagi ish tajribasi va amalga oshirilgan loyihalari haqida ma'lumot;
TEXNIK TALABLAR
Хomashyodan tayyor mahsulotgacha bo'lgan ko'p bosqichli qo'shilish zanjirlarini yaratishga qaratilgan O'zbekiston Respublikasi sanoati uchun muhim foydali qazilmalar ishlab chiqarishni kengaytirish strategiyasini ishlab chiqish.

Расширение добычи полезных ископаемых, имеющих важное значение для промышленности Республики Узбекистан.
Расширение добычи полезных ископаемых, имеющих важное значение для промышленности Республики Узбекистан. 08.07.2026
ОБЪЯВЛЕНИЕ!
В целях обеспечения выполнения задач, поставленных в Постановлении Президента Республики Узбекистан от 28 марта 2025 года «О дополнительных мерах по расширению сырьевой базы полезных ископаемых, имеющих промышленное значение, и ускорению производства в 2025-2026 годах», планируется разработка стратегии расширения производства полезных ископаемых, имеющих промышленное значение, Республики Узбекистан, направленной на формирование многоступенчатых цепочек добавленной стоимости от сырья до готовой продукции.
В рамках данной стратегии предусмотрен всесторонний анализ текущего состояния сектора важных минеральных ресурсов, оценка существующей минерально-сырьевой базы, определение возможностей для углубленной переработки сырья и производства готовой продукции с высокой добавленной стоимостью, изучение передового зарубежного опыта и разработка практических предложений и мер по развитию сектора. С учетом вышеизложенного, просим Вас представить Ваше коммерческое предложение по реализации данной стратегии в соответствии с техническим заданием и определенным объемом работ.
К-Коммерческое предложение должно включать следующую информацию:
- общая стоимость услуг,
- срок выполнения работ и поэтапный план работ;
- условия оплаты;
- состав привлекаемых специалистов и экспертов;
информация об опыте работы организации в данной области и реализованных проектах;
Просим направлять коммерческое предложение в оригинале на электронный адрес info@uztmk.uz или установленным способом.
Для разработки Стратегии расширения производства важнейших минералов для промышленности Республики Узбекистан, направленной на создание многоступенчатых цепочек создания стоимости от сырья до готовой продукции.