TMK vakillari Xitoyning 1-o‘rinli magnit ishlab chiqaruvchi markazida bo'ldi
Dastlab tomonlar O‘zbekistonda qo‘shma loyihalarni yo‘lga qo‘yish va Markaziy Osiyo bozoriga xizmat qiladigan yirik sanoat markazini barpo etish istiqbollarini muhokama qildilar.
Shundan keyin TMK vakillari korxonaning zamonaviy, avtomatlashtirilgan, smart va yuqori texnologiyali tizimlari bilan tanishib, mutaxassislarning yuksak malakasi va ishlab chiqarish quvvatlarining kengayib borayotganini alohida e'tiborga oldi.
Ma'lumot uchun, Fujian Gold Dragon Rare Earth -  tabiiy va qayta ishlangan oksidlar, noyob yer elementlari hamda noyob yer magnitlari ishlab chiqarishda yetakchi markazlaridan biri. Bugungi kunda u magnit ishlab chiqarish bo‘yicha dunyoda 3-o‘rin, Xitoyda esa 1-o‘rinda turibdi.

Представители ТМК посетили ведущий центр по производству магнитов в Китае
Делегация ТМК продолжает свой визит в Китай. Следующим пунктом назначения стал завод Fujian Gold Dragon Rare Earth.
Сначала стороны обсудили перспективы запуска совместных проектов в Узбекистане и строительства крупного промышленного центра, который будет обслуживать рынок Центральной Азии.
После этого представители ТМК ознакомились с современными, автоматизированными, интеллектуальными и высокотехнологичными системами предприятия, особо отметив высокую квалификацию специалистов и расширение производственных мощностей.
Для справки, Fujian Gold Dragon Rare Earth - один из ведущих центров по производству природных и переработанных оксидов, редкоземельных элементов и редкоземельных магнитов. На сегодняшний день компания занимает 3-е место в мире по производству магнитов, а в Китае - 1-е место.