O‘zbekistonning kritik metallar salohiyati Yevropada!
21–23 oktabr kunlari Lissabon shahrida Yevropa muhim xomashyo (CRM) siyosati va yangi ta’minot zanjirlari bo‘yicha eng muhim  maydon — 9-MINEX Europe Mining & Exploration Forum bo‘lib o‘tadi.
Biz (TMK) asosiy ishtirokchilardan biri sifatida mazkur forumda O‘zbekistonning kritik mineral zaxiralari hamda investitsion loyihalarimizni taqdim etamiz.
Bugungi kunda TMK qazib olishdan tortib, chuqur qayta ishlash va yuqori qo‘shilgan qiymatga ega mahsulotlar ishlab chiqarishgacha bo‘lgan to‘liq qiymat zanjiriga ega yirik kompaniya. Yevropa uchun esa TMK strategik ahamiyatga ega, chunki u kritik xomashyo ta’minotini diversifikatsiya qilish va texnologik hamkorlikni kengaytirishda ishonchli hamkor sifatida chiqmoqda.
Yevropa Ittifoqi hozirda Critical Raw Materials Act doirasida o‘zining sanoat mustaqilligini ta’minlashga intilar ekan, TMK ushbu yo‘nalishda yangi ishonchli ta’minot zanjirlarini shakllantirish, texnologik metallarning barqaror manbai sifatida O‘zbekistonning o‘rnini mustahkamlash hamda “green transition” jarayoniga hissa qo‘shishni davom ettirmoqda.
Sizni bu jarayonning bir qismi bo‘lishga, kelajak metallari sanoatini birgalikda rivojlantirishga chorlaymiz!

Потенциал критических металлов Узбекистана в Европе!
21-23 октября в Лиссабоне пройдет 9-й MINEX Europe Mining & Exploration Forum - важнейшая площадка для европейской политики в области критически важного сырья (CRM) и новых цепочек поставок.
Мы (ТМК), как один из ключевых участников, представим на этом форуме критические минеральные ресурсы Узбекистана и наши инвестиционные проекты.
Сегодня ТМК — это крупная компания с полной цепочкой создания стоимости от добычи до глубокой переработки и производства продукции с высокой добавленной стоимостью. Для Европы ТМК имеет стратегическое значение, поскольку выступает надежным партнером в диверсификации поставок критически важного сырья и расширении технологического сотрудничества.
Поскольку Европейский Союз в настоящее время стремится обеспечить свою промышленную независимость в рамках Закона о критическом сырье, ТМК продолжает формировать новые надежные цепочки поставок в этом направлении, укреплять позиции Узбекистана как устойчивого источника технологических металлов и способствовать процессу "зеленого перехода."
Приглашаем вас стать частью этого процесса, вместе развивать металлургическую промышленность будущего!