TMK – “Xiamen Tungsten” bilan strategik hamkorlik sari yana bir muhim qadam
⚡️Xitoyning va dunyoning volfram sanoatidagi yetakchi kompaniyalaridan biri —“Xiamen Tungsten” rahbariyati bilan bugun “O‘zbekiston Texnologik metallar kombinati” AJ vakillari o‘rtasida rasmiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
📌 Uchrashuvda “Xiamen Tungsten” boshqaruv raisi Xuan Changek boshchiligidagi delegatsiya ishtirok etdi. Tomonlar o‘zaro manfaatli va uzoq muddatli sheriklik yo‘nalishlarini chuqur muhokama qilishdi.
✍️ Kun tartibida quyidagi strategik mavzular ko‘rib chiqildi:
🔘 Kompaniya faoliyati va ilg‘or texnologik imkoniyatlari haqida keng taqdimot;
🔘 Volfram, molibden, nikel kabi strategik metallar bo‘yicha qo‘shma loyihalarni yo‘lga qo‘yish;
🔘 Miskon kon loyihasi doirasida hamkorlikda ishlash va texnologik yechimlarni joriy etish;
🔘 O‘zbekistonda qo‘shma korxonalar tashkil etish imkoniyatlarini baholash.
🌎 Ushbu uchrashuv – O‘zbekistonning texnologik metallar sanoatini modernizatsiya qilish, xalqaro bozorga yuqori qo‘shilgan qiymatli mahsulotlar bilan chiqish va global ta'minot zanjirlarida ishonchli o‘rin egallash sari yana bir dadil qadamdir.

Очередной важный шаг к стратегическому сотрудничеству ТМК – Xiamen Tungsten
⚡️Сегодня состоялась официальная встреча представителей АО «Узбекский комбинат технологических металлов» с руководством компании Xiamen Tungsten — одного из мировых лидеров вольфрамовой промышленности.
📌 Делегацию Xiamen Tungsten возглавил председатель правления господин Хуан Чангэк. В ходе переговоров стороны подробно обсудили ключевые направления взаимовыгодного и долгосрочного партнёрства.
✍️ В повестке дня были рассмотрены следующие стратегические вопросы:
🔘 Презентация деятельности сторон и их технологического потенциала;
🔘 Запуск совместных проектов в сферах вольфрама, молибдена и никеля;
🔘 Внедрение современных решений при разработке месторождения Мискон;
🔘 Перспективы создания совместных предприятий на территории Узбекистана.
🌍 Эта встреча стала очередным важным шагом на пути к формированию прочной технологической кооперации ТМК и Xiamen Tungsten, развитию отрасли редких и технологических металлов, а также продвижению Узбекистана в международные производственные цепочки с продуктами высокой добавленной стоимости.