Action Group Holdings kompaniyasi bilan strategik hamkorlik masalalari muhokama qilindi
Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligida Quvaytning Action Group Holdings kompaniyasi ijro qo‘mitasi a’zosi M. Abdulloh boshchiligidagi delegatsiya va Vazirlik rahbariyati o’rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi. Unda O’zTMK vakillari ham ishtirok etdi.
Uchrashuvda O‘zbekistonda tog‘-kon sanoati sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar, xususan, muhim minerallar yo‘nalishida hamkorlikni mustahkamlash kerakligi ta’kidlandi.
Shuningdek, uchrashuv davomida OʻzTMKning strategik loyihalari ham muhokama qilindi. Jumladan, kombinatning O‘zbekistonni global kritik xomashyo bozorida muhim ishtirokchiga aylantirishga qaratilgan strategiyasi taqdimoti o‘tkazildi.
Shundan so'ng, tomonlar Toshkent shahrida joylashgan Texnoparkka tashrif buyurib, soha bo'yicha ilg‘or texnologiyalar va ish jarayonlari bilan tanishdilar.
Ushbu uchrashuv har ikki tomon uchun katta qiymat keltiradigan strategik hamkorlik sari muhim qadamdir.

A meeting was held at the Ministry of Mining and Geology between a delegation led by M. Abdullah, a member of the executive committee of the Kuwaiti company Action Group Holdings, and the Ministry leadership. Representatives of UzMTK also participated in the meeting.
The meeting emphasized the need to strengthen cooperation in Uzbekistan's mining industry, particularly in the field of critical minerals.
During the meeting, UzMTK's strategic projects were also discussed. Specifically, a presentation was made on the company's strategy aimed at transforming Uzbekistan into a key player in the global critical raw materials market.
Afterwards, the parties visited the Technopark located in Tashkent, where they familiarized themselves with advanced technologies and work processes in the industry.
This meeting is an important step towards strategic cooperation that will bring great benefits to both parties.