Action Group Holdings kompaniyasi bilan strategik hamkorlik masalalari muhokama qilindi
Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligida Quvaytning Action Group Holdings kompaniyasi ijro qo‘mitasi a’zosi M. Abdulloh boshchiligidagi delegatsiya va Vazirlik rahbariyati o’rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi. Unda O’zTMK vakillari ham ishtirok etdi.
Uchrashuvda O‘zbekistonda tog‘-kon sanoati sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar, xususan, muhim minerallar yo‘nalishida hamkorlikni mustahkamlash kerakligi ta’kidlandi.
Shuningdek, uchrashuv davomida OʻzTMKning strategik loyihalari ham muhokama qilindi. Jumladan, kombinatning O‘zbekistonni global kritik xomashyo bozorida muhim ishtirokchiga aylantirishga qaratilgan strategiyasi taqdimoti o‘tkazildi.
Shundan so'ng, tomonlar Toshkent shahrida joylashgan Texnoparkka tashrif buyurib, soha bo'yicha ilg‘or texnologiyalar va ish jarayonlari bilan tanishdilar.
Ushbu uchrashuv har ikki tomon uchun katta qiymat keltiradigan strategik hamkorlik sari muhim qadamdir.

Обсуждены вопросы стратегического сотрудничества с компанией Action Group Holdings
В Министерстве горнодобывающей промышленности и геологии состоялась встреча между делегацией во главе с членом исполнительного комитета кувейтской компании Action Group Holdings М. Абдуллой и руководством Министерства. В ней также приняли участие представители УзМТК.
На встрече была подчеркнута необходимость укрепления сотрудничества в сфере горнодобывающей промышленности Узбекистана, в частности, в области критически важных минералов.
Также в ходе встречи были обсуждены стратегические проекты УзМТК. В частности, состоялась презентация стратегии комбината, направленной на превращение Узбекистана в ключевого игрока на глобальном рынке критически важного сырья.
После этого стороны посетили Технопарк, расположенный в Ташкенте, где ознакомились с передовыми технологиями и рабочими процессами в отрасли.
Эта встреча является важным шагом к стратегическому сотрудничеству, которое принесет большую пользу обеим сторонам.