O‘zTMK va Fransiyaning “BPIFrance” kompaniyasi o‘rtasida hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi
O‘zTMK va Fransiyaning “BPIFrance” kompaniyasi o‘rtasida hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi 08.04.2025
“O‘zbekiston texnologik metallar kombinati” AJda Fransiyaning “BPIFrance” kompaniyasi va O‘zbekistondagi Fransiya elchixonasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Unda O‘zTMK 2025–2026-yillarda amalga oshirilishi rejalashtirilgan investitsiya loyihalarini moliyalashtirishda “BPIFrance” va boshqa fransuz moliya korxonalarini hamkorlikka taklif qildi.
Fransiya delegatsiyasi:
Fransiyada ishlab chiqarilgan texnologik uskunalarni xarid qilish,
Geologiya-qidiruv va ilmiy-tadqiqot ishlarini qo‘llab-quvvatlash uchun qulay kredit liniyalarini ajratish imkoniyatlarini ko‘rib chiqishga tayyorligini bildirdi.

Обсуждены перспективы сотрудничества между УзТМК и французской компанией "BPIFrance"
В АО "Узбекский комбинат технологических металлов" состоялась встреча с представителями французской компании "BPIFrance" и Посольства Франции в Узбекистане.
УзТМК пригласил "BPIFrance" и другие французские финансовые компании к сотрудничеству в финансировании инвестиционных проектов, запланированных на 2025-2026 годы.
Французская делегация:
Выразила готовность рассмотреть возможность приобретения технологического оборудования французского производства,
А также выделения благоприятных кредитных линий для поддержки геологоразведочных и научно-исследовательских работ.