O‘zTMK va Fransiyaning “BPIFrance” kompaniyasi o‘rtasida hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi
O‘zTMK va Fransiyaning “BPIFrance” kompaniyasi o‘rtasida hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi 08.04.2025
“O‘zbekiston texnologik metallar kombinati” AJda Fransiyaning “BPIFrance” kompaniyasi va O‘zbekistondagi Fransiya elchixonasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Unda O‘zTMK 2025–2026-yillarda amalga oshirilishi rejalashtirilgan investitsiya loyihalarini moliyalashtirishda “BPIFrance” va boshqa fransuz moliya korxonalarini hamkorlikka taklif qildi.
Fransiya delegatsiyasi:
Fransiyada ishlab chiqarilgan texnologik uskunalarni xarid qilish,
Geologiya-qidiruv va ilmiy-tadqiqot ishlarini qo‘llab-quvvatlash uchun qulay kredit liniyalarini ajratish imkoniyatlarini ko‘rib chiqishga tayyorligini bildirdi.

Prospects for cooperation between UzTMK and the French company "BPIFrance" discussed
A meeting was held at JSC "Uzbekistan Technological Metals Complex" with representatives of the French company "BPIFrance" and the French Embassy in Uzbekistan.
UzTMK invited "BPIFrance" and other French financial companies to collaborate on financing investment projects planned for 2025-2026.
The French delegation:
Expressed willingness to consider the possibility of acquiring French-manufactured technological equipment,
As well as providing favorable credit lines to support geological exploration and research activities.