Yangi strategik istiqbollar muhokama qilindi
O‘zbekiston texnologik metallar kombinati rahbariyati hamda “СРЕДАЗЦВЕТМЕТЭНЕРГО” AJ Bosh direktori Mixail Kostetskiy boshchiligidagi delegatsiya o‘rtasida samarali uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida tomonlar molibden va boshqa mahsulotlar, pirometallurgiya yo‘nalishlari, shuningdek, issiqlikni (gaz, bug‘) utilizatsiya qilish - elektr energiyasiga qayta ishlash bo‘yicha zamonaviy yechimlar kabi masalalarni muhokama qildilar.
Ushbu muloqot ikki tomonlama hamkorlikni chuqurlashtirish, yangi bozorlar va texnologiyalarni o‘zlashtirish uchun muhim qadam bo‘ldi.
Ma’lumot uchun, “СРЕДАЗЦВЕТМЕТЭНЕРГО” AJ 1994-yilda O‘zbekistonda tashkil etilgan bo‘lib, energetika va metallurgiya sohasida ko‘plab loyihalarni amalga oshirib kelmoqda.

Обсуждены новые стратегические перспективы
Состоялась продуктивная встреча между руководством Узбекского комбината технологических металлов и делегацией во главе с генеральным директором АО "СРЕДАЗЦВЕТМЕТЭНЕРГО" Михаилом Костецким.
В ходе встречи стороны обсудили такие вопросы, как молибден и другая продукция, направления пирометаллургии, а также современные решения по утилизации тепла (газа, пара) - преобразованию в электроэнергию.
Этот диалог стал важным шагом в углублении двустороннего сотрудничества, освоении новых рынков и технологий.
Для справки, АО "СРЕДАЗЦВЕТМЕТЭНЕРГО" было основано в Узбекистане в 1994 году и реализует множество проектов в области энергетики и металлургии.