Yangi strategik istiqbollar muhokama qilindi
O‘zbekiston texnologik metallar kombinati rahbariyati hamda “СРЕДАЗЦВЕТМЕТЭНЕРГО” AJ Bosh direktori Mixail Kostetskiy boshchiligidagi delegatsiya o‘rtasida samarali uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida tomonlar molibden va boshqa mahsulotlar, pirometallurgiya yo‘nalishlari, shuningdek, issiqlikni (gaz, bug‘) utilizatsiya qilish - elektr energiyasiga qayta ishlash bo‘yicha zamonaviy yechimlar kabi masalalarni muhokama qildilar.
Ushbu muloqot ikki tomonlama hamkorlikni chuqurlashtirish, yangi bozorlar va texnologiyalarni o‘zlashtirish uchun muhim qadam bo‘ldi.
Ma’lumot uchun, “СРЕДАЗЦВЕТМЕТЭНЕРГО” AJ 1994-yilda O‘zbekistonda tashkil etilgan bo‘lib, energetika va metallurgiya sohasida ko‘plab loyihalarni amalga oshirib kelmoqda.

New strategic perspectives discussed
A productive meeting took place between the leadership of the Uzbek Technological Metals Complex and a delegation headed by Mikhail Kostetsky, General Director of JSC "SREDAZTSVETMETENERGO."
During the meeting, the parties discussed issues such as molybdenum and other products, directions in pyrometallurgy, as well as modern solutions for heat (gas, steam) utilization - conversion into electrical energy.
This dialogue became an important step in deepening bilateral cooperation, exploring new markets and technologies.
For reference, JSC "SREDAZTSVETMETENERGO" was founded in Uzbekistan in 1994 and is implementing numerous projects in the fields of energy and metallurgy