"Metall va men" tanlovi g‘oliblari taqdirlandi
O‘zbekiston texnologik metallar kombinati tomonidan geologiya, metallurgiya va texnologiya yo‘nalishlarida tahsil olayotgan talabalar o‘rtasida o'tkazilgan “Metall va men” ijodiy tanlovi g'oliblari taqdirlandi.
Mazkur tanlov yoshlarda sanoatga bo‘lgan qiziqishni oshirish, ijodiy fikrlashni qo‘llab-quvvatlash va ularni texnologik metallar olamiga yaqinlashtirish maqsadida tashkil etildi.
G‘oliblarga esdalik sovg‘alari va tashakkurnomalar topshirildi:
1-o‘rin – Daler Safarov
O‘zbekiston Milliy universiteti, Geologiya va muhandislik geologiyasi fakulteti talabasi
2-o‘rin – Bexruz Oymurodov
3-o‘rin – Elbek Nazarov
Navoiy davlat konchilik va texnologiyalar universiteti, Mashinasozlik texnologiyasi va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish fakulteti talabasi (*tashakkurnoma va sovg'a yetkaziladi)

Награждены победители конкурса "Металл и я"
Состоялось награждение победителей творческого конкурса "Металл и я," проведенного Узбекским технологическим комбинатом металлов среди студентов, обучающихся по направлениям геология, металлургия и технология.
Этот конкурс был организован с целью повышения интереса молодежи к промышленности, поддержки творческого мышления и приближения их к миру технологических металлов.
Победителям были вручены памятные подарки и благодарственные письма:
1 место - Далер Сафаров
студент факультета геологии и инженерной геологии Национального университета Узбекистана
2 место - Бехруз Оймуродов
3 место - Эльбек Назаров
студент факультета машиностроительных технологий и автоматизации производства Навоийского государственного горно-технологического университета (*благодарственное письмо и подарок будут доставлены)