3-4 dekabr kunlari Toshkentda “O‘zbekiston va Markaziy Osiyo tog‘-kon sanoati” IV xalqaro kongressi hamda ko‘rgazmasi 200 dan ortiq global sanoat yetakchilari, 50+ yirik investitsiya loyihalari tashabbuskorlari, xalqaro kompaniyalar, hukumat vakillari va investorlarni birlashtiradi.
O‘zbekiston bugun kritik xomashyo bo'yicha barqaror, ishonchli va uzoq muddatli hamkor sifatida o‘z o‘rnini mustahkamlab bormoqda. Ushbu milliy strategiyaning markazida esa O'zbekiston texnologik metallar kombinati turibdi.
TMK butun qiymat zanjiri — upstream → midstream → downstream —  bo‘yicha to‘liq modelni taklif etadi. TMK tomonidan rivojlantirilayotgan sanoat xabi va Kelajak metallari texnoparklari esa xalqaro kompaniyalar uchun jozibali investitsiya maydoniga aylanmoqda.
Kongress doirasidagi asosiy sessiya Markaziy Osiyoda kritik minerallar ta’minotida yangi liderlik modeliga bag'ishlanib, unda TMKning mavjud va istiqbolli kon loyihalari bo‘yicha keng qamrovli taqdimotlar o'tkaziladi.
Shuningdek, ko'rgazma doirasida TMK stendida yuqori qo‘shilgan qiymatga ega mahsulotlar bilan tanishish, B2B uchrashuvlar, muzokalar o'tkazish imkoniga ega bo'lasiz.

Mining Uzbekistan & Central Asia 2025: ТМК представляет крупнейшие промышленные проекты будущего
3-4 декабря в Ташкенте пройдет IV Международный конгресс и выставка "Горнодобывающая промышленность Узбекистана и Центральной Азии," которые объединят более 200 мировых лидеров отрасли, инициаторов более 50 крупных инвестиционных проектов, представителей международных компаний, правительств и инвесторов.
Узбекистан сегодня укрепляет свои позиции в качестве стабильного, надежного и долгосрочного партнера по критическому сырью. В центре этой национальной стратегии находится Узбекский комбинат технологических металлов.
ТМК предлагает полную модель всей цепочки создания стоимости - upstream → midstream → downstream. Разрабатываемые ТМК промышленный хаб и технопарки "Металлы будущего" становятся привлекательной инвестиционной площадкой для международных компаний.
Основная сессия в рамках Конгресса будет посвящена новой модели лидерства в области поставок критических минералов в Центральной Азии, где будут проведены всесторонние презентации существующих и перспективных горнодобывающих проектов ТМК.
Также в рамках выставки вы сможете ознакомиться с продукцией с высокой добавленной стоимостью на стенде ТМК, провести B2B встречи и переговоры.