TMK va Uzauto Motors Powertrain o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
Bugun O‘zbekiston texnologik metallar kombinatida “Uzavtosanoat” AJ va “Uzauto Motors Powertrain” AJ vakillari ishtirokida muhim uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida TMK va Uzauto Motors Powertrain o‘rtasida kukun metallurgiyasi asosida ishlab chiqariladigan mahsulotlardan avtomobil sanoatida foydalanish va ishlab chiqarilgan mahsulotlarni mahalliylashtirish maqsadida hamkorlik va anglashuv to‘g‘risida memorandum imzolandi.
Memorandum doirasida kukun metallurgiyasi asosida avtomobil sanoatiga mos mahsulotlar ishlab chiqarish va mahalliylashtirish, xalqaro sertifikatlarni olish kabi bir qator yo'nalishlarda hamkorlik qilishga kelishildi.
Ushbu memorandum O‘zbekiston sanoatini texnologik modernizatsiyalash, mahalliy xomashyodan samarali foydalanish hamda global ta’minot zanjiriga integratsiyalashish yo‘lida xizmat qiladi.

TMK and Uzauto Motors Powertrain sign memorandum of cooperation
An important meeting took place today at the Uzbekistan Technological Metals Company with representatives from Uzavtosanoat JSC and Uzauto Motors Powertrain JSC in attendance.
During the meeting, TMK and Uzauto Motors Powertrain signed a memorandum of cooperation and mutual understanding aimed at utilizing powder metallurgy-based products in the automotive industry and localizing manufactured products.
The memorandum outlines an agreement to cooperate in several areas, including the production and localization of powder metallurgy-based products for the automotive industry, as well as joint efforts to obtain international certifications.
This memorandum will contribute to the technological modernization of Uzbekistan's industry, promote effective use of local raw materials, and facilitate integration into the global supply chain.