Xitoyda O‘zbekiston kuni: TMK “China Mining 2025” sahnasida!
2025 yil 23-25 oktabr kunlari Xitoyning Tyanjin shahri yana bir bor jahon konchilik sanoatining markaziga aylanadi. Bu yerda 27-Xitoy konchilik konferensiyasi va ko‘rgazmasi (China Mining Conference & Exhibition) o‘tkaziladi.
Ko‘rgazma doirasida aqlli konchilik texnologiyalari, geologik qidiruv uskunalari, qazib olish va boyitish texnologiyalari, kompleks resurs yechimlari hamda “yashil” konchilik tashabbuslari namoyish etiladi - bu zamonaviy konchilik innovatsiyalarining to‘liq manzarasini aks ettiradi.
Ushbu ilmiy-texnik forum doirasida TMK Xitoy kompaniyalari va xalqaro delegatlarga O‘zbekistonning yangi sanoat konsepsiyasini taqdim etadi.
Asosiy yo‘nalishlar:
Integratsiyalashgan “mine–metal–market” qiymat zanjiri modeli;
Kadrlar almashinuvi va ta’lim integratsiyasi;
Qo‘shma texnologik markazlar va ilmiy-tadqiqot laboratoriyalarini tashkil etish;
Xalqaro barqarorlik standartlariga mos ESG va “Green Mining” yechimlari.
Forumning eng kutilgan qismi - “O‘zbekiston kunlari” bo‘ladi. Bu nafaqat taqdimotlar, balki O‘zbekiston konchilik sanoatining yangi davrini his etish imkoniyatidir.
Innovatsiya, texnologiya va hamkorlik bir nuqtada – TMK stendida birlashadi!
Barqaror sarmoya, ishonchli hamkorlik va ilg‘or texnologiyalarni izlayotganlar uchun eng to‘g‘ri manzil: 5-pavilion, stend 5205 | Meijiang Convention & Exhibition Center, Tyanjin

День Узбекистана в Китае: TMK на сцене "China Mining 2025"!
23-25 октября 2025 года китайский город Тяньцзинь вновь станет центром мировой горнодобывающей промышленности. Здесь пройдет 27-я Китайская горная конференция и выставка (China Mining Conference & Exhibition).
В рамках выставки будут представлены интеллектуальные технологии горного дела, геологоразведочное оборудование, технологии добычи и обогащения, комплексные ресурсные решения и инициативы "зеленого" горного дела - это полная картина современных горных инноваций.
В рамках данного научно-технического форума TMK представит китайским компаниям и международным делегатам новую промышленную концепцию Узбекистана.
Интегрированная модель цепочки создания стоимости "mine-metal-market";
Обмен кадрами и интеграция образования;
Создание совместных технологических центров и научно-исследовательских лабораторий;
Решения ESG и "Green Mining," соответствующие международным стандартам устойчивости.
Самой ожидаемой частью форума станут "Дни Узбекистана." Это не только презентации, но и возможность почувствовать новую эру горнодобывающей промышленности Узбекистана.
Инновации, технологии и сотрудничество объединяются в одной точке - на стенде TMK!
Наиболее подходящее место для тех, кто ищет устойчивые инвестиции, надежное партнерство и передовые технологии: Павильон 5, стенд 5205 | Meijiang Convention & Exhibition Center, Тяньцзинь