“Cove Capital” delegatsiyasi TMK’da: xalqaro texnologik hamkorlik yo‘lida muhim uchrashuv
“Cove Capital” delegatsiyasi TMK’da: xalqaro texnologik hamkorlik yo‘lida muhim uchrashuv 31.10.2025
Xabaringiz bor, joriy yil iyun oyida TMK va AQSHning nufuzli investitsiya kompaniyasi “Cove Capital” o‘rtasida anglashuv memorandumi imzolangan edi. Ushbu hujjat texnologik metallar sohasida qo‘shma investitsion loyihalarni ilgari surish hamda xalqaro moliyaviy hamkorlikni kengaytirishga qaratilgan edi.
Kuni kecha kompaniya vakillari - “Cove Capital” texnik direktori Dominik Hiton va Markaziy Osiyodagi vakili Alibek Kazbekuli TMKda bo‘lishdi.
Uchrashuv davomida memorandum doirasida amalga oshirilayotgan loyihalar, sanoat uchun muhim xomashyolarni qazib olishga qaratilgan texnik muzokaralar o‘tkazildi.
TMK bugun Mine–Metal–Market modeli asosida O‘zbekistonning muhim xomashyolarini global bozorga olib chiqish, xalqaro kompaniyalar bilan investitsion hamkorlik va barqaror ishlab chiqarish zanjirlarini shakllantirish sari dadil harakat qilmoqda.

Делегация "Cove Capital" в ТМК: важная встреча на пути международного технологического сотрудничества
Делегация "Cove Capital" в ТМК: важная встреча на пути международного технологического сотрудничества 31.10.2025
Как вам известно, в июне текущего года был подписан меморандум о взаимопонимании между ТМК и престижной инвестиционной компанией США "Cove Capital".  Этот документ направлен на продвижение совместных инвестиционных проектов в области технологических металлов и расширение международного финансового сотрудничества.
Вчера представители компании — технический директор "Cove Capital" Доминик Хитон и представитель в Центральной Азии Алибек Казбекули посетили ТМК.
В ходе встречи были проведены технические переговоры по проектам, реализуемым в рамках меморандума, и обсуждена добыча важного для промышленности сырья.
Сегодня ТМК на основе модели Mine-Metal-Market уверенно движется к выводу важнейшего сырья Узбекистана на глобальный рынок, развитию инвестиционного сотрудничества с международными компаниями и формированию устойчивых производственных цепочек.