“Cove Capital” delegatsiyasi TMK’da: xalqaro texnologik hamkorlik yo‘lida muhim uchrashuv
“Cove Capital” delegatsiyasi TMK’da: xalqaro texnologik hamkorlik yo‘lida muhim uchrashuv 31.10.2025
Xabaringiz bor, joriy yil iyun oyida TMK va AQSHning nufuzli investitsiya kompaniyasi “Cove Capital” o‘rtasida anglashuv memorandumi imzolangan edi. Ushbu hujjat texnologik metallar sohasida qo‘shma investitsion loyihalarni ilgari surish hamda xalqaro moliyaviy hamkorlikni kengaytirishga qaratilgan edi.
Kuni kecha kompaniya vakillari - “Cove Capital” texnik direktori Dominik Hiton va Markaziy Osiyodagi vakili Alibek Kazbekuli TMKda bo‘lishdi.
Uchrashuv davomida memorandum doirasida amalga oshirilayotgan loyihalar, sanoat uchun muhim xomashyolarni qazib olishga qaratilgan texnik muzokaralar o‘tkazildi.
TMK bugun Mine–Metal–Market modeli asosida O‘zbekistonning muhim xomashyolarini global bozorga olib chiqish, xalqaro kompaniyalar bilan investitsion hamkorlik va barqaror ishlab chiqarish zanjirlarini shakllantirish sari dadil harakat qilmoqda.

"Cove Capital" delegation to TMK: An important meeting on the path of international technological cooperation
"Cove Capital" delegation to TMK: An important meeting on the path of international technological cooperation 31.10.2025
As you know, in June of this year, a memorandum of understanding was signed between TMK and the prestigious US investment company "Cove Capital."  This document aims to promote joint investment projects in the field of technological metals and expand international financial cooperation.
Yesterday, representatives of the company - "Cove Capital" Technical Director Dominic Heaton and the representative in Central Asia Alibek Kazbekuli visited TMK.
During the meeting, technical negotiations were held on projects being implemented within the framework of the memorandum, and the extraction of important industrial raw materials was discussed.
Today, TMK, based on the Mine-Metal-Market model, is confidently moving towards bringing Uzbekistan's most important raw materials to the global market, developing investment cooperation with international companies, and forming sustainable production chains.