TIIF 2026: TMK uchun muhim natijalar 19.06.2026
O‘zbekistonning investitsion salohiyati va sanoat istiqbollarini dunyoga namoyish etgan Beshinchi Toshkent xalqaro investitsiya forumi 100 dan ortiq mamlakatdan 10 mingdan ziyod delegat va ishtirokchilarni birlashtirdi.
O‘zbekiston texnologik metallar kombinati (TMK) forumda yirik investitsion loyihalar portfeli, “Kelajak metallari texnoparki”, TMK R&D Parki hamda yuqori qo‘shilgan qiymatli mahsulotlari bilan faol ishtirok etdi.
Forum doirasida TMK sanoat kooperatsiyasi, investitsiyalar, moliyalashtirish, savdo, ilmiy-tadqiqot va texnologik hamkorlik yo‘nalishlarida xalqaro kompaniyalar va moliyaviy institutlar bilan 10 ga yaqin hamkorlik memorandumi va  kelishuvlarini imzoladi.
Shuningdek, TMK jamoasi 80 ga yaqin xalqaro kompaniya va investorlar bilan muzokaralar o‘tkazib, yangi loyihalar va istiqbolli hamkorlik imkoniyatlarini muhokama qildi.
Forum davomida TMK vakillari O‘zbekiston–AQSh biznes forumi, O‘zbekiston–Koreya biznes forumi, O‘zbekiston–Germaniya siyosiy va iqtisodiy muloqotlari hamda 10 dan ortiq panel sessiyalarda faol ishtirok etdi.

TIIF 2026: Важные результаты для ТМК 19.06.2026
Пятый Ташкентский международный инвестиционный форум, продемонстрировавший миру инвестиционный потенциал и промышленные перспективы Узбекистана, объединил более 10 тысяч делегатов и участников из свыше 100 стран.
На форуме АО «Узбекский комбинат технологических металлов» (ТМК) активно представил портфель крупных инвестиционных проектов, Технопарк будущих металлов, TMK R&D Park, а также продукцию с высокой добавленной стоимостью.
В рамках форума ТМК подписал около 10 меморандумов и соглашений о сотрудничестве с международными компаниями и финансовыми институтами в сферах промышленной кооперации, инвестиций, финансирования, торговли, научно-исследовательской деятельности и технологического взаимодействия.
Кроме того, команда ТМК провела переговоры почти с 80 международными компаниями и инвесторами, обсудив новые проекты и перспективные направления сотрудничества.
В ходе форума представители ТМК приняли активное участие в Узбекско-американском бизнес-форуме, Узбекско-корейском бизнес-форуме, Узбекско-германском политико-экономическом диалоге, а также более чем в 10 панельных сессиях.