AQShning Cove Capital kompaniyasi delegatsiyasi O‘zTMKda
AQShning nufuzli Cove Capital LLC kompaniyasi boshqaruvchi hamkori Pini Altxaus boshchiligidagi delegatsiya "O‘zbekiston texnologik metallar kombinati" AJda bo‘ldi.
Tashrif avvalida tomonlar o‘rtasida uchrashuv tashkil qilinib, unda O‘zTMK faoliyati va investitsiya loyihalari haqida muzokara o‘tkazildi.
Shundan so‘ng, delegatsiya vakillari O‘zTMK hamrohligida Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligida bo‘lib, vazir hamda vazirlik mas'ullari bilan O‘zbekistonda geologiya va tog‘-kon sanoatini rivojlantirishga qaratilgan islohotlar va investorlar uchun shart-sharoitlar haqida fikr almashdilar.
Shuningdek, Pini Altxaus Chirchiq shahridagi Nodir metallar va qattiq qotishmalar zavodiga ham tashrif buyurib, ilmiy-tadqiqotlar, qattiq qotishmalar ishlab chiqarish sehi va zamonaviy texnikalar ishlab chiqarish jarayonlari bilan yaqindan tanishdi.

Делегация американской компании Cove Capital в АО «УзТМК»
В АО «Узбекский комбинат технологических металлов» (УзТМК) побывала делегация американской инвестиционной компании Cove Capital LLC во главе с управляющим партнёром Пини Альтхаусом.
В рамках визита состоялась встреча, на которой обсуждались направления деятельности УзТМК и перспективные инвестиционные проекты.
Далее представители делегации в сопровождении УзТМК посетили Министерство горной промышленности и геологии Республики Узбекистан, где состоялся обмен мнениями с министром и руководством министерства по вопросам проводимых реформ в сфере геологии и горной промышленности, а также условий, создаваемых для инвесторов.
Также Пини Альтхаус посетил завод редких металлов и твёрдых сплавов в городе Чирчик, где ознакомился с научно-исследовательской работой, производством твёрдых сплавов и современными технологическими процессами.