Shvetsariyaning "Future Ventures" kompaniyasi Vitse-prezidenti Dincer SEN hamda "UET Group" kompaniyasi Bosh ijrochi direktori Ozcan Jon Omural bilan O‘zTMK vakillari o‘rtasida muhim uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Muzokaralar davomida ikki kompaniya quyidagi yo‘nalishlarda O‘zTMK bilan hamkorlik qilishga tayyor ekanliklarini bildirdilar:
➡️Qayta tiklanuvchi energiya va energetika infratuzilmasini rivojlantirish;
➡️ Sanoat va ijtimoiy infratuzilmalarni yuqori texnologiyalar asosida yaratish;
➡️ Kaliy, fosfat, trona, kobalt kabi foydali qazilmalarni qazib olish va boyitish inshootlarini qurish;
➡️Noyob elementlarni boyitish bo‘yicha chuqur ilmiy va texnologik tajriba;
➡️ Nanotexnologiyalar va nanopolimerlar sohasida hamkorlik imkoniyatlari.
Uchrashuv davomida tomonlar hamkorlikning istiqbollari hamda keyingi bosqichlari haqida kelishib olishdi.

Состоялась важная встреча представителей УзТМК с вице-президентом швейцарской компании Future Ventures Динсером Сеном и главным исполнительным директором компании UET Group Озджаном Джоном Омуралом.
В ходе переговоров представители обеих компаний выразили готовность к сотрудничеству с УзТМК по следующим направлениям:
➡️ Развитие возобновляемой энергетики и энергетической инфраструктуры;
➡️ Создание промышленных и социальных инфраструктурных объектов на базе передовых технологий;
➡️ Строительство объектов по добыче и обогащению полезных ископаемых, таких как калий, фосфаты, трона и кобальт;
➡️ Глубокая научная и технологическая экспертиза в области обогащения редкоземельных элементов;
➡️ Перспективы сотрудничества в сфере нанотехнологий и нанополимеров.
В ходе встречи стороны также согласовали дальнейшие этапы и перспективы двустороннего сотрудничества.